Słomiane ozdoby świąteczne: jak samodzielnie je wykonać?

ozdoby wykonane ze słomy
Fot. ©ygor28/Fotolia

Przygotowanie słomianych ozdób wymaga cierpliwości, ale przede wszystkim doświadczenia. Mimo, że jest to dość skomplikowana i czasochłonna czynność, efekt jest warty zachodu. Ze słomy można wyczarować zarówno choinkę, stroik czy też zawieszki na świąteczne drzewko. Takie ozdoby są dobrym rozwiązaniem na udekorowanie stroika, bo są lekkie i nie obciążają jego konstrukcji.

Jak wykonać świąteczne ozdoby ze słomy?

Do przygotowania słomianych ozdób zwykle potrzeba dwóch produktów: słomy i sznureczka. Kolor sznureczka powinien pasować pasował do reszty wiszących obok ozdób. Kształt wytwarzanej ozdoby zależy wyłącznie od woli, chęci i umiejętności wykonującego. Można stworzyć np. aniołka, renifera, gwiazdkę albo kokardkę. Możliwości jest co niemiara. Sznureczek jest potrzebny do tego, aby utrzymać w całości powstałe ozdoby.

Aniołek ze słomy: krok po kroku

Do przygotowania aniołka potrzeba około trzydziestu słomek, sznurek i nożyczki. Na początku trzeba przygotować korpus aniołka. Trzeba więc wziąć kilkanaście słomek, następnie zgiąć je w połowie i związać sznurkiem 2 cm poniżej zgięcia słomek, tworząc główkę.

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl - Muffinki wielkanocne

 

Kiedy korpus jest gotowy, można robić rączki i skrzydła. Aby zrobić rączki, można upleść warkocz z trzech słomek, związać końce sznurkiem i przymocować rączki do korpusu.

 

Skrzydełka należy zrobić z około dziesięciu krótkich słomek, które należy związać w połowie. Powstanie kokardka, która będzie skrzydełkami aniołka. Na koniec należy je przymocować za pomocą przygotowanego sznurka.

 

Aby można było powiesić aniołka na choince, można zrobić pętelkę i zaczepić ją o skrzydełka.


Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady