Jak dobrać dekoracje stołu na wesele: miejsce dla młodej pary, kolor przewodni, styl rustykalny i glamour

Stół weselny. Kwiaty w drewnianych skrzyneczkach. Elegancja zastawa.
Fot. ©COSPV/Fotolia.com

Na stole weselnym powinny znaleźć się przede wszystkim świeże kwiaty. Inne ozdoby zależą od wybranego stylu przyjęcia. Na weselu rustykalnym nie może zabraknąć drewna, juty i słoików, a na imprezie w stylu glamour ważna jest elegancka zastawa i błyszczące elementy w kolorze złota lub srebra.

 

Oprócz dekoracji, warto na stołach weselnych umieścić ozdobne winietki z nazwiskami gości. Dzięki temu każdy szybko znajdzie swoje miejsce na sali.

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: sos grzybowy

Stół Państwa Młodych musi się wyróżniać

Stół, przy którym siedzą podczas przyjęcia Państwo Młodzi i świadkowie przyciąga uwagę wszystkich gości. Z tego powodu warto zadbać o to, by zdecydowanie się wyróżniał. Tradycyjnym sposobem na dekorację stołu młodej pary jest duża wiązanka kwiatów umieszczona z przodu, a nie na środku, jak na pozostałych stołach. Oprócz kwiatów ważne są także ozdoby. Wiele par wybiera ostatnio figurki w kształcie inicjałów nowożeńców lub girlandy z napisami. Popularne są także latarenki, świecące łańcuchy, świecidełka, lampiony i różnego rodzaju światełka, które wyglądają efektownie po zapadnięciu zmroku.

Dlaczego warto wybrać kolor przewodni na wesele?

Bardzo ważne, żeby dekoracja stołów była spójna z koncepcją całego ślubu i wesela. Najłatwiejszym sposobem jest wybór koloru przewodniego, w którym będzie większość dodatków. Ten sam kolor powinien znaleźć się na przykład w bukietach, na serwetkach, papierowych pomponach czy kokardach na krzesła. Kolory przewodnie mogą być także dwa. Najmodniejsze zestawienia to pudrowy róż z szarym, fiolet ze złotem i granat z różem.

Styl rustykalny: hit nadchodzących sezonów

Styl rustykalny, czyli naturalny i wiejski, to najpopularniejszy motyw weselny nadchodzących sezonów. Dekoracje na stół w stylu rustykalnym powinny być wykonane z ekologicznych materiałów, na przykład szarego papieru i juty. Bukiety skomponowane z polnych kwiatów mogą mieć nieregularny, luźny kształt. Zamiast w wazonach można je umieścić w dekoracyjnych słoikach postawionych na plastrach drewna lub w podwieszanych doniczkach.

Przyjęcie weselne w stylu glamour

Przyjęcie weselne w eleganckiej restauracji czy hotelu można urządzić w stylu glamour. Na stołach powinny się wówczas znaleźć błyszczące ozdoby, kryształki, a nawet lustra. Zamiast tradycyjnych bukietów można postawić kwiaty pływające w wodzie – dodatkowo podświetlone zrobią na gościach duże wrażenie. Kolory dekoracji stołów w stylu glamour to przede wszystkim fiolet i purpura, koniecznie z dodatkami złota lub srebra.

 

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady