Jak dobrać dekoracje stołu na wesele: miejsce dla młodej pary, kolor przewodni, styl rustykalny i glamour

Stół weselny. Kwiaty w drewnianych skrzyneczkach. Elegancja zastawa.
Fot. ©COSPV/Fotolia.com

Na stole weselnym powinny znaleźć się przede wszystkim świeże kwiaty. Inne ozdoby zależą od wybranego stylu przyjęcia. Na weselu rustykalnym nie może zabraknąć drewna, juty i słoików, a na imprezie w stylu glamour ważna jest elegancka zastawa i błyszczące elementy w kolorze złota lub srebra.

 

Oprócz dekoracji, warto na stołach weselnych umieścić ozdobne winietki z nazwiskami gości. Dzięki temu każdy szybko znajdzie swoje miejsce na sali.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: zupa gulaszowa

Stół Państwa Młodych musi się wyróżniać

Stół, przy którym siedzą podczas przyjęcia Państwo Młodzi i świadkowie przyciąga uwagę wszystkich gości. Z tego powodu warto zadbać o to, by zdecydowanie się wyróżniał. Tradycyjnym sposobem na dekorację stołu młodej pary jest duża wiązanka kwiatów umieszczona z przodu, a nie na środku, jak na pozostałych stołach. Oprócz kwiatów ważne są także ozdoby. Wiele par wybiera ostatnio figurki w kształcie inicjałów nowożeńców lub girlandy z napisami. Popularne są także latarenki, świecące łańcuchy, świecidełka, lampiony i różnego rodzaju światełka, które wyglądają efektownie po zapadnięciu zmroku.

Dlaczego warto wybrać kolor przewodni na wesele?

Bardzo ważne, żeby dekoracja stołów była spójna z koncepcją całego ślubu i wesela. Najłatwiejszym sposobem jest wybór koloru przewodniego, w którym będzie większość dodatków. Ten sam kolor powinien znaleźć się na przykład w bukietach, na serwetkach, papierowych pomponach czy kokardach na krzesła. Kolory przewodnie mogą być także dwa. Najmodniejsze zestawienia to pudrowy róż z szarym, fiolet ze złotem i granat z różem.

Styl rustykalny: hit nadchodzących sezonów

Styl rustykalny, czyli naturalny i wiejski, to najpopularniejszy motyw weselny nadchodzących sezonów. Dekoracje na stół w stylu rustykalnym powinny być wykonane z ekologicznych materiałów, na przykład szarego papieru i juty. Bukiety skomponowane z polnych kwiatów mogą mieć nieregularny, luźny kształt. Zamiast w wazonach można je umieścić w dekoracyjnych słoikach postawionych na plastrach drewna lub w podwieszanych doniczkach.

Przyjęcie weselne w stylu glamour

Przyjęcie weselne w eleganckiej restauracji czy hotelu można urządzić w stylu glamour. Na stołach powinny się wówczas znaleźć błyszczące ozdoby, kryształki, a nawet lustra. Zamiast tradycyjnych bukietów można postawić kwiaty pływające w wodzie – dodatkowo podświetlone zrobią na gościach duże wrażenie. Kolory dekoracji stołów w stylu glamour to przede wszystkim fiolet i purpura, koniecznie z dodatkami złota lub srebra.

 

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady