Afrykańskie aranżacje: jakie dodatki z motywem Afryki można wykorzystać do urządzenia pokoju?

3 figurki afrykańskie z drewna leżą na ziemi.
Fot. ©inventart/Fotolia.com

Maski afrykańskie wieszane na ścianie są wyjątkową i bardzo charakterystyczną dekoracją pokoju urządzonego z motywem afrykańskim. Najczęściej przypominają one wizerunek wojowników wywodzących się z różnych plemion. Oryginalną dekoracją są również figurki drewniane o kształcie afrykańskich zwierząt lub postaci ludzkich.

 

Doskonałym pomysłem na urządzenie pokoju dla miłośników stylu safari jest wykorzystanie motywu afrykańskiego. Sklepy z dekoracjami oraz meblowe oferują liczne oryginalne dodatki obfitujące w rozmaite zwierzęce wzory. Niezastąpioną dekoracją ścian są obrazy oraz maski przypominające afrykańskie postaci lub zwierzęta.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: śmietanowiec z galaretką

Pokój z motywem afrykańskim: jakich dekoracji użyć?

Pokój urządzony z motywem afrykańskim jest marzeniem wszystkich podróżników i wielbicieli safari. Podstawową dekoracją, której nie może zabraknąć na ścianach pomieszczenia z afrykańską aranżacją są efektowne maski przypominające twarze różnych plemion z Afryki. Są one wykonywane z rozmaitych materiałów, np. z drewna różanego, hebanu, drewna tekowego lub mahoniu. Cena afrykańskich masek jest zależna przede wszystkich od jej wielkości, materiału, z którego została wykonana oraz od kraju pochodzenia. Wyjątkową ozdobą są drewniane figurki afrykańskie przedstawiające ludzi lub zwierzęta. Popularnymi figurkami są postacie damskie, np. Masajki. Przykładową dekoracją jest „Mama Tanzania”, która oznacza opiekunkę ludzi i wywodzi się z plemienia Makonde z Tanzanii. Rzeźby oraz figury z motywem afrykańskim są najczęściej wykonywane z drewna hebanowego. Ozdobą użytkową, która doskonale sprawdzi przy afrykańskiej aranżacji wnętrz są świeczniki z hebanu lub mahoniu oraz pojemniki mogące służyć np. jako oryginalna szkatułka na biżuterię.

Motyw zwierzęcy, czyli cętki i paski

Niezastąpioną dekoracją w pokoju z motywem afrykańskim są dekoracyjne poduszki w poszewkach w cętki lub paski przypominające umaszczenie zebry. Łóżko lub kanapę można przykryć piękną narzutą lub kocem w cętkowane wzory. Również okna można udekorować rozmaitymi ozdobami przywołującymi na myśl gorącą i dziką Afrykę. Pomieszczenie w stylu safari powinno być wyposażone w lekkie firanki z motywem drzewa lub afrykańskich zwierząt: słoni, zebr, żyraf, tygrysów lub lwów. Alternatywą dla firan są bambusowe rolety. Parapety okien można przystroić w afrykańskie, drewniane figury. Pięknym, a zarazem niezbędnym dodatkiem do pokoju są lampy z abażurem wykonanym z tkaniny w cętki lub tygrysie paski. Abażury do afrykańskich lamp wykonywane są niekiedy techniką zdobienia o nazwie batik. Jest to technika malarska polegająca na nakładaniu wosku na fragment tkaniny, którą następnie wkłada się do barwnika farbującego wyłącznie niezawoskowane części materiału. 


Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady