Ozdoby na Boże Narodzenie - jak zrobić choinkę z drewna?

Choinka wykonana z gałęzi
Fot. © poplasen/Fotolia

Choinka z drewna to dobry wybór dla osób nielubiących sypiącego się świerku. Taka choinka nie zwiędnie i przez cały czas będzie się dobrze prezentować. Choinka wykonana z drewna będzie pasować do każdego rodzaju wnętrza – zarówno do surowego loftu, jak i do przytulnego domku na wsi.

 

Głównym surowcem potrzebnym do wykonania choinki jest oczywiście drewno. Mogą być to kawałki drewna na opał, ale mogą to być także grubsze lub cieńsze gałęzie – wybór należy do wykonawcy.

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki pl: jak zrobić omlet

Choinka z drewna na opał

Do jej wykonania potrzebne będą:

  • około 80 klocków drewna o długości od 20 do 60 cm;
  • drewniany kij;
  • około 80 wkrętów do drewna;
  • stojak na choinkę;
  • wiertarko-wkrętarka;
  • lampki choinkowe;
  • bombki.

W stojaku na choinkę należy umieścić drewniany kij. Będzie on stanowił podstawę „drzewka”. Następnie trzeba wywiercić w klockach drewna kilkucentymetrowe otwory, w które trzeba wkręcić haki. Drewno z hakami należy zaczepić na kiju, pamiętając, że najdłuższe powinny znaleźć się na dole, a na samej górze najkrótsze. Tak wykonane drzewko można ozdobić przygotowanymi lampkami oraz bombkami.

Choinka z gałęzi

Do przygotowania takiej choinki potrzebne są różnej długości gałęzie, gwoździe oraz wybrane ozdoby choinkowe. Choinka będzie wisiała na ścianie, trzeba więc wbić w ścianę gwoździe, na których zostaną zaczepione gałęzie. Liczba wbitych gwoździ zależy od długości gałęzi – jeśli gałąź mierzy 100 cm, to można wbić 5 gwoździ, zachowując między nimi 20 cm odstępu.

 

Kiedy gwoździe zostaną przybite i gałęzie będą na miejscu, można zacząć ozdabiać choinkę. Ozdoby mogą być różne, wszystko zależy od gustu i upodobań wykonawcy.

Choinka z drewnianych malowanych desek

Choinka z drewnianych malowanych desek może stać w doniczce. Aby ją wykonać, należy przygotować kilka desek różnej długości i pomalować dowolnym sprayem lub farbą – na biało, szaro albo zielono. Należy wybrać jedną deskę, która będzie stanowiła szkielet. Prostopadle do tego szkieletu należy przykręcać pozostałe deski, pamiętając, żeby zaczynać od dołu i od najdłuższych do najkrótszych desek. Po przykręceniu bądź przybiciu desek, powstałą choinkę można pomalować wybranym sprayem i udekorować wedle uznania.


Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady