Kobieta z dzieckiem przygotowuje świąteczne pisanki.
©Konstantin Yuganov/Fotolia.com

Wielkanoc za granicą to ciekawy pomysł na spędzenie świąt – można w tym czasie zwiedzić np. jedno z europejskich dużych miast. Wielu turystów odwiedza Rzym, a także znajdujące się niedaleko od Polski Pragę i Berlin. Warto wybrać się też do Paryża.

 

Wielkanoc poza domem można przeznaczyć na odkrywanie nowych szlaków w popularnych miastach europejskich. Świąteczny obiad w klimatycznej restauracji pozwoli na pełen odpoczynek, wolny od przygotowywania tradycyjnych potraw. Wielkanoc za granicą to również czas na poznanie tradycji panujących w innych krajach.

Pomysły na Wielkanoc – wyjazd do Berlina

 

Ciekawi niemieckich smaków w czasie Wielkiejnocy powinni spróbować krojonej białej kiełbaski w ostrym pomidorowym sosie, tzw. Currywurst. Tradycyjne niemieckie potrawy świąteczne to jajka faszerowane np. kawiorem, pieczenie mięsne, kiełbasy oraz desery - baby drożdżowe z rodzynkami i serniki. Oprócz kulinarnych klimatów, warto poznać ciekawe miejsca. Brama Brandenburska to sztandarowa atrakcja turystyczna. Warto zobaczyć też np. schody Zeusa prowadzące do monumentalnej Świątyni Ateny. Widok na miasto można podziwiać z wieży telewizyjnej Fernsehturm. Dodatkową atrakcją jest znajdujący się na niej obrotowy taras. 60 km od Berlina leży popularna Tropikalna Wyspa. Można w niej skorzystać z okładów borowinowych, masażu i odpocząć pod palmami, na morskiej plaży.

Wielkanocna wycieczka do Pragi

 

Praga jest kolejnym miastem, które znajduje się niedaleko od Polski. Nieodzownym elementem wycieczki jest Zamek Praski zbudowany na wzgórzu. Ciekawe widoki oferuje też renesansowy Ogród Królewski, w którym stoją śpiewające fontanny. Obowiązkowe punkty w stolicy Czech to Most Karola, na który powinni trafić zakochani. Pod figurą Świętego Jana Nepomucena trzeba pomyśleć życzenie, które – jak mówią - bez wątpienia się spełni. Praska dzielnica Mala Strana oraz Stare Miasto to kolejne miejsca, które warto zwiedzić. Po świątecznym spacerze w jednej z piwniczek można natomiast napić się wina z Moraw lub słynnego czeskiego piwa.

Wielkanoc w Londynie

 

Święta Wielkanocne w Londynie to przede wszystkim radosne święta przepełnione wiosną, których nieodzownym symbolem jest Easter Bunny – wielkanocny króliczek przynoszący dzieciom słodkie upominki. Świętom towarzyszą też liczne zabawy. Są to np. egg hunt czyli znajdowanie czekoladowych jajek ukrytych w domu i ogrodzie. Rolling eggs z kolei polega na toczeniu jajek z góry. Wygrywa ten zawodnik, którego jajko przetrwa najdłużej bez stłuczenia. W Londynie tradycją są też świąteczne wyprzedaże. Stolica Wielkiej Brytanii to przede wszystkim jednak skarbnica turystycznych atrakcji takich jak Pałac Buckingham, Big Ben, czyli słynny angielski zegar, Tower Bridge czy London Eye – gigantyczny diabelski młyn, z którego można podziwiać miasto. Osoby, które lubią odkrywać zbudowane z pomysłem budynki, powinny wybrać się do dzielnicy Camden Town. Na fasadach kamienic można tam zobaczyć m.in. smoka, dużych rozmiarów samolot lub figury przedstawiające członków różnych subkultur.

Zwiedzanie Paryża w okresie Wielkiejnocy

 

W Paryżu w czasie Świąt odbywają się pokazy mistrzów czekolady, tzw. chocolatiers. Te przepiękne i pyszne słodycze urozmaicą świąteczny spacer i zwiedzanie takich miejsc jak Katedra Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Avenue des Champs-Élysées. Luwru, Dzielnicy Łacińskiej, Wieży Eiffla i wielu innych zakamarków Paryża

Rzym – popularne miejsce na wielkanocne wyjazdy

 

W tracie Świąt Wielkanocnych w Rzymie odbywa się niezwykle podniosłe Misterium Paschalne. Wielu wierzących zmierza do Włoch, aby wziąć w nim udział. W Wielki Piątek odbywa się Droga Krzyżowa w murach Koloseum, a wielkanocna radosna nowina Zmartwychwstania Chrystusa rozbrzmiewa z bazyliki św. Piotra w Watykanie.