Wózek dziecięcy do biegania: wielkość kół, zwrotność, hamulce. Zalety zakupu joggera

Kobieta biega pchając wózek dziecięcy.
Fot. ©redzigzag.com/Fotolia.com

Wózki dziecięce do biegania (joggery) pozwalają spędzić czas z dzieckiem i jednocześnie poprawić kondycję. Kupując joggera należy wybrać taki, który ma m.in. regulowaną rączkę, dwa hamulce i koła o wielkości między 16 a 20 cali.

 

Aby sprawdzić, czy będziesz zadowolona z joggera, pożycz go od kogoś na kilka dni. Dzięki temu dowiesz się też, jak  twoje dziecko zareaguje na szybszą jazdę wózkiem.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: krokiety z pieczarkami

Zalety wózków dziecięcych przeznaczonych do biegania

Wózek przeznaczony do biegania łączy spacer z maluchem i dbanie o kondycję mamy (lub taty). Regularne treningi pozwolą na odbudowanie kondycji i poprawę sylwetki po ciąży.

Samo bieganie zapewnia wyrzut serotoniny, która poprawia humor. Aktywność fizyczna jest polecana na poporodowy spadek nastroju. Oprócz tego zwiększa poziom tlenu zarówno u mamy, jak i u dziecka. Szybsze poruszanie się wymusza branie głębszych oddechów. Wspólne wycieczki zbliżają, a zmiana formy spaceru sprawia, że nie kojarzy się on jedynie z nudną przechadzką.

Jogger to pojazd przystosowany do jazdy zarówno po asfalcie i kostce, jak też po śniegu, kamieniach lub piachu. Trudna nawierzchnia nie jest przeszkodą w odbyciu treningu właśnie dzięki temu wózkowi. Jego konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo osobie dorosłej i dziecku. Z joggerem mogą biegać również ojcowie. To dobry sposób na spędzanie czasu razem z dzieckiem i jednocześnie zadbanie o formę.

Niektóre wózki do biegania mają możliwość zamontowania gondoli, w której zmieści się dwoje dzieci. W przypadku transportu istotne jest to, że joggery łatwo się składają. Prościej będzie też znaleźć dla nich miejsce w mieszkaniu.

Jak wybrać wózek do biegania?

Wózki do biegania z reguły są podobne. Zwróć uwagę na kilka kwestii, które je wyróżnia, bowiem na rynku pojawiają się podróbki joggerów. Przeznaczone do treningów pojazdy dla dzieci mają:

  • najczęściej 3 koła (choć zdarzają się też modele z 4 kołami) od 16 do 20 cali zrobione z gumy piankowej - do wyboru są koła, skrętne z możliwością zablokowania i sztywne. Pierwszy rodzaj kół to rozwiązanie uniwersalne - ułatwia manewrowanie wózkiem podczas spacerów i zakupów oraz zablokowanie kół na czas biegu. Nie jest jednak polecany do jazdy w trudnym terenie, ponieważ jego łożysko może zostać uszkodzone. Sztywne koło zabezpiecza natomiast przed niekontrolowanymi manewrami lub zboczeniem z trasy na nierównej nawierzchni i jest polecane dla osób trenujących intensywne biegi;
  • regulację uchwytu rączki, która umożliwia dostosowanie wózka do wzrostu rodzica prowadzącego wózek;
  • wielopunktowe i wytrzymałe pasy bezpieczeństwa dla dziecka; e
  • hamulec ręczny (awaryjny) i nożny (postojowy);
  • schowek na telefon, dokumenty i miejsce na jedzenie oraz napoje,
  • rozkładany daszek i regulowane – rozkładane oparcie.

Niektóre z wózków można podczepić też do roweru


Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady