Pomysły na edukacyjne prezenty dla małych dzieci

Pomysły na edukacyjne prezenty dla małych dzieci
Fot. © jos_persona/Adobe Stock

Wręczanie prezentów małym dzieciom bez okazji stało się powszechne. Największą popularnością wciąż cieszą się różnego rodzaju pluszowe misie i proste zabawki. Osoby, którym zależy na bardziej oryginalnych oryginalnych podarunkach mogą zdecydować się na zakup zabawek z serii edukacyjnych. Poza tym, że powinny one zaciekawić dziecko, to również będą pełniły funkcję rozwojową malucha.

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiele zabawek edukacyjnych jest przeznaczonych nawet dla kilkutygodniowych dzieci. Mimo że na tym etapie życia mogą być one mało aktywne i głównie spać, to jednak od pewnego etapu odbierają bodźce, które są istotne dla ich rozwoju.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: parówki w cieście francuskim

Dlaczego zabawki edukacyjne są dobrymi prezentami dla dzieci?

Każda zabawka edukacyjna powinna być interesująca dla malucha, angażować go do zabawy, uczyć, a nawet wpływać na jego rozwój fizyczny. Najwięcej zależy oczywiście od wieku dziecka. Zabawki dla kilkutygodniowych niemowląt będą bowiem w mniejszym stopniu wpływały na rozwój fizyczny aniżeli zabawki dla kilkulatków.  

 

Warto podkreślić, że większość zabawek edukacyjnych jest bardzo funkcjonalna i daje możliwość różnego rodzaju zabaw dziecku. Popularne w ostatnim czasie maty edukacyjne pozwalają niemowlętom nie tylko bawić się poprzez dotyk, ale poprzez podświetlane elementy angażują ich wzrok, a muzyka wyostrza słuch. Tym samym jedna zabawka może zastąpić wiele innych, na które często po prostu nie ma miejsca w mieszkaniu.

Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla małych dzieci?

Poza wspomnianą już matą edukacyjną w sklepach z zabawkami dziecięcymi można znaleźć wiele innych funkcjonalnych produktów wpływających na rozwój maluszków. Takich jak:

  • tablica edukacyjna – ma na celu naukę cierpliwości poprzez zabawę. Dostępne są różne wersje tematyczne;
  • kostka interaktywna – posiada wiele elementów do wciskania i przesuwania. Pomaga rozwijać zdolności motoryczne dziecka;
  • kula edukacyjna – może zawierać różne kolorowe elementy, lusterka, piszczałki i grzechotki. Poprawia zdolności manualne;
  • edukacyjne klocki drewniane – mają za zadanie wpływać na koncentrację malucha oraz poprawiać jego umiejętności manualne.

 

Powyższe propozycje są dedykowane dzieciom w różnym wieku. Chcąc kupić prezent odpowiedni dla konkretnego malucha, należy kierować się oznaczeniami wiekowymi, które znajdują się na opakowaniach wszystkich produktów.

 

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady