Pomysły na wyjazd w ferie zimowe 2018 – góry, morze czy ciepłe kraje?

Jak spędzić ferie zimowe z dzieckiem
Fot. © Kandypix/Fotolia.com

Kierunek podróży w ferie zimowe 2018 zależy od zasobów finansowych oraz od tego, czy rodzice mają możliwość spędzenia tego czasu z dziećmi. Decydując się na rodzinny wyjazd, warto rozważyć wizytę w ośrodku narciarskim lub nadmorskiej miejscowości. W przypadku braku urlopu, rozwiązaniem może być wysłanie pociech na zimowe obozowisko. 

 

Ferie zimowe są dwutygodniową przerwą międzysemestralną dla wszystkich uczniów i przedszkolaków. W tym czasie rodzice organizują swoim pociechom różne formy wypoczynku. Najpopularniejszym kierunkiem zimowych wyjazdów są góry, gdzie największymi atrakcjami dla dzieci są: śnieg, górskie szczyty i stoki narciarskie. 

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: tarta z brokułami, szynką i serem

Zimowy wypoczynek w górach 

Ferie zimowe 2018 można spędzić w rozmaity sposób. Dla rodziców niemających w tym czasie urlopu bywają jednak problematyczne. Jedną z propozycji zorganizowania dzieciom czasu wolnego jest wysłanie ich na zimowe obozowisko w górach. W ten sposób zapewnia się swoim pociechom profesjonalną opiekę. Ponadto dziecko ma doskonale zorganizowany czas. Wyjątkowymi, górskimi atrakcjami dla najmłodszych są: jazda na nartach lub sankach, kuligi oraz zdobywanie górskich szczytów. Dodatkowo organizatorzy zimowych obozowisk zapewniają wycieczki do pobliskich miast turystycznych, np. do Zakopanego. W ofercie nierzadko pojawiają się wizyty w ośrodkach SPA, które udostępniają zjeżdżalnie wodne, brodziki oraz kaskady wodne. W przypadku, gdy rodzice mają możliwość wzięcia urlopu w okresie ferii zimowych dziecka, jest to doskonała okazja do wspólnego wyjazdu do malowniczej miejscowości górskiej. Rodzinny wyjazd w góry gwarantuje niezapomniane widoki na ośnieżone szczyty, aktywny wypoczynek oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i dorosłych.  

Ferie zimowe 2018 nad morzem – jakie atrakcje?

Popularnym kierunkiem wyjazdów w czasie ferii zimowych jest polskie morze. Krajobraz nadmorskich miejscowości zimową porą całkowicie różni się od tego podziwianego latem. Wizyta nad morzem zimą wiąże się z wyjątkową atmosferą. Czyste i świeże powietrze, jod oraz niezapomniane widoki na olbrzymią taflę wody zachęcają do długich rodzinnych spacerów. Popularnymi kierunkami wyjazdów w ferie zimowe 2018 są ośrodki narciarskie w polskich lub zagranicznych górach. Dodatkowo, nadmorski klimat sprzyja zdrowiu oraz przyczynia się do poprawy odporności. Hotele, pensjonaty i kurorty zlokalizowane nad morzem w okresie ferii zimowych oferują rozmaite atrakcje. Wśród nich pojawiają się: 

  • pobyt w ośrodkach SPA wyposażonych w baseny, sauny i zjeżdżalnie dla dzieci, 
  • kluby zabaw dla najmłodszych, gdzie dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, a czas organizują animatorki zabaw,
  • sale gier, np. z tenisem stołowym, kręgielnią, 
  • place zabaw, 
  • stadnina koni, 
  • lodowiska na świeżym powietrzu. 

Ferie zimowe za granicą  

Propozycją wyjazdu zimową porą dla rodzin z dziećmi, które wolą wygrzewać się w południowym słońcu niż bawić się w śniegu, jest wizyta w ciepłych krajach. Wiele biur wycieczkowych w okresie ferii zimowych oferuje wyjazdy za granicę w atrakcyjnych cenach, nierzadko w opcji last minute. Spędzenie ferii zimowych 2018 w Grecji, Egipcie lub na Teneryfie to niezwykła okazja do poznania i zwiedzenia nowych rejonów świata. Pomysłem na ferie zimowe 2018 dla miłośników zimowej aury i szaleństw na stokach narciarskich jest rodzinny wyjazd do Francji, Włoch czy Austrii. Decydując się na narciarski wypoczynek, przy wyborze oferty należy zwrócić szczególną uwagę czy zawiera ona ubezpieczenie, skipass w cenie (karnet upoważniający do korzystania z urządzeń w ośrodku narciarskim) oraz jaka jest odległość stoków narciarskich od miejsca zakwaterowania. Koszt wyjazdu za granicę w ferie zimowe jest zależny m.in. od kraju docelowego, standardu obiektu noclegowego, rodzaju transportu (np. samolot, bus wycieczkowy, pociąg, dojazd „na własną rękę”). 

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje