Najpopularniejsze prezenty na pierwszą komunię świętą dla dziewczynki i chłopca

Co kupić na prezent z okazji pierwszej komunii
Fot. © teressa/Fotolia.com

Prezenty komunijne, które są najczęściej kupowane to: rowery, longboard'y, laptopy, tablety i konsole do gier. Dziewczynce na komunię można ofiarować kolorowy zegarek, a chłopcu nowoczesny model ze sportowymi funkcjami. Najbardziej tradycyjne prezenty na komunię to łańcuszki, medaliki i Pismo Święte.

 

Oryginalnym prezentem komunijnym dla dziecka będzie zabranie go na cały dzień do salonu wirtualnych gier lub parku rozrywki. Na kolejkach, karuzelach i trampolinach dziecko spędzi aktywnie wspaniałe chwile.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: fasolka szparagowa z zasmażką

Najpopularniejsze prezenty na komunię – złoty łańcuszek, zegarek, laptop lub tablet

Tradycyjną pamiątką pierwszej komunii świętej jest krzyżyk na łańcuszku albo medalik na szyję z osobą lub symbolem religijnym. Do prezentu można dołożyć elegancko oprawione Pismo Święte lub obrazek z podobizną Jezusa i Matki Bożej. Łańcuszek na komunię można kupić złoty lub srebrny w sklepie z dewocjonaliami lub u jubilera.

 

20 lat temu niemal każde dziecko na komunię dostawało zegarek. O ile dawniej wybierano eleganckie modele na cienkim skórzanym pasku, to obecnie goście komunijni decydują się na bardziej nowoczesne akcesoria. Chłopcom kupuje się użyteczne i sportowe zegarki, np. z funkcją mierzenia kroków. Modele dla dziewczynek sprawdzają się w delikatnych pastelowych kolorach i ze zdobieniami, np. kolorowymi napisami, cekinami lub kamieniami ozdobnymi.

 

Prezentem komunijnym, który często dostają dzieci jest laptop, netbook lub tablet. Urządzenie służy dziecku głównie do grania w gry komputerowe, przeglądania stron internetowych lub oglądania filmów.

Rower na komunię

Jeśli dziecko nie ma jeszcze roweru, można ofiarować mu jednoślad. Siedmiolatki mogą jeździć już na 20 calowych kołach. Wybierając rower dla dziecka, należy zwrócić uwagę, aby dany model był wyposażony w przedni i tylny hamulec oraz przerzutki. Dziewczynkom można wybrać rower miejski w jasne i pastelowe kolory, np. z eleganckim koszem z przodu. Chłopców ucieszy tradycyjny rower górski w ciemniejszych kolorach lub z podobizną ulubionego bohatera.

Prezent na komunię dla dziewczynki

Do złotego łańcuszka z krzyżykiem można dokupić kolczyki lub bransoletkę. Pamiątką pierwszej komunii świętej dla dziewczynki może być elegancko wydana książka, niekoniecznie o tematyce religijnej.

Prezent na komunię dla chłopca

Prezentem na komunię dla chłopca może być nowoczesna konsola do gier. Aktywnie spędzającym czas dzieciom spodobają się hulajnoga, deskorolka, longboard lub rolki.

 

Zobacz także:

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady