Oryginalne pomysły na to, jak szybko i efektywnie przeprowadzić wiosenne porządki

Wiosenne porządki
Fot. © WavebreakmediaMicro/Adobe Stock

Wiosenne porządki spędzają sen z powiek wielu osobom. Nie musi to jednak być żmudny i przykry proces. Dzięki zastosowaniu niecodziennych rozwiązań, niektóre prace porządkowe można znacznie przyspieszyć.

 

Do sprzątania łazienki można użyć coca coli i soku z cytryny, w czyszczeniu dywanów pomocny będzie przyrząd do mycia okien a do usuwania pajęczyn – szczotka i ręcznik. Tego rodzaju triki warto zapamiętać i wykorzystywać zawsze w czasie porządków – nie tylko wiosennych.

POLECAMY: Gwiazda "Barw szczęścia" o tym czy znajdzie miłość! Borys zostawi dla niej Aldonę?

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

„Ściągaczka” do okiennych szyb w walce z sierścią

Przyrząd do usuwania nadmiaru wody w trakcie mycia okien – zakończona gumą ściągaczka – świetnie sprawdza się w czasie czyszczenia dywanów z nadmiaru sierści. Nie trzeba do tego używać żadnych płynów, wystarczy przeciągać posuwistymi ruchami zanieczyszczoną powierzchnię. W ten sposób można też zbierać włosy. Czyszczenie kanapy lub obić mebli przyspieszy gumowa rękawica nałożona na dłoń. Ściąga wszelkiego rodzaju paproszki i zwierzęcą sierść dużo skuteczniej niż popularne rolki do ubrań.

Triki na sprzątanie – coca cola i cytryna

Coca cola to nie tylko doskonały odrdzewiacz, sprawdza się też znakomicie jako środek do czyszczenia toalety. Wystarczy zalać ścianki muszli klozetowej napojem, odczekać 3 minuty, przetrzeć gąbeczką i spłukać wodę. Z kolei cytryna doskonale radzi sobie z niewielkimi białymi osadami na armaturze – szczególnie na metalowych fragmentach. Przetarty połówką cytryny kran, kurki lub słuchawka prysznicowa będą znów błyszczały. Po „cytrynowaniu” należy opłukać je wodą i wytrzeć do sucha.

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc

Sufity i rogi pomieszczeń najlepiej czyścić za pomocą szczotki, na którą jest założony ręcznik lub szmatka z mikrofibry (przed zsuwaniem najlepiej zabezpieczy je gumka recepturka). Z kolei ręcznik nawinięty na nóż ułatwi wyczyszczenie trudno dostępnych szczelin, np. w ramach okiennych czy pomiędzy meblami. Szczoteczka do zębów (sucha) poradzi sobie z zanieczyszczoną klawiaturą komputera.

 

Inne przydatne i ułatwiające sprzątanie triki, to:

  • mycie okien w pochmurne dni – łatwiej zauważyć smugi a promienie słoneczne przyspieszają wysychanie detergentów, co utrudnia wypolerowanie szyb,
  • polerowanie ekranów i monitorów - nowym i nie używanym papierowym filtrem do kawy,
  • mycie kuchenki mikrofalowej - kuchenkę mikrofalową najlepiej czyścić po podgrzaniu w niej (przez około minutę) szklanki z wodą, wówczas wszystkie zanieczyszczenia można bez problemu usunąć suchą szmatką.
Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady