Odmrażacz samochodowy: sposób użycia, zalety. Przepis na odmrażacz do szyb domowej roboty

Szyba samochodu w śniegu i lodzie.
Fot. ©Milos Cirkovic/Fotolia.com

Odmrażacz do szyb samochodowych działa błyskawicznie jedynie wtedy, gdy warstwa lodu jest bardzo cienka. Z grubym szronem trzeba walczyć od kilku do kilkunastu minut.

 

Polewanie szyby gorącą wodą może spowodować nawet jej pęknięcie, dlatego decydując się na sposoby niemechaniczne, lepiej wybrać odmrażacz w atomizerze lub sprayu. Przy wietrznej pogodzie warto zaopatrzyć się też w skrobaczkę.


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Karolina Korwin-Piotrowska broni Agnieszki Chylińskiej, która odrzuciła propozycję Dody! Zobacz, co mówi!

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Jak używać odmrażacza do szyb

Odmrażacze w atomizerze, w przeciwieństwie do tych w sprayu, nie pozostawiają smug na szybach. Używanie odmrażacza to też komfort zawsze gładkich, pozbawionych rys szyb.

 

Stosowanie odmrażacza do szyb:

  • Spryskaj obficie wszystkie szyby samochodu preparatem. W przypadku wietrznej pogody proces ten może być znacznie utrudniony. Wówczas lepiej użyj skrobaczki.
  • Uruchom samochód, włącz ogrzewanie i nawiew na przednią szybę.
  • Odczekaj (najlepiej wewnątrz samochodu) od 3 do 5 minut, w przypadku cieniutkiej warstwy lodu lub od 5 do 15 minut, gdy szybę pokrywa grubsza warstwa.
  • Uruchom wycieraczki.

 

Jeżeli lód dalej utrzymuje się na szybie, konieczne będzie użycie skrobaczki. Próby starcia szronu wycieraczkami (gdy nie jest on dostatecznie rozpuszczony) mogą spowodować ich trwałe uszkodzenie i zarysowanie szyb. Lód z szyb bocznych trzeba usunąć ręcznie, np. suchą ściereczką z mikrofibry.

Odmrażacz do szyb domowej roboty

Domowy odmrażacz do szyb to tani sposób na szybkie pozbycie się szronu z przeszklonych powierzchni. 

 

Do przygotowania odmrażacza do szyb, będą potrzebne:

  • woda (najlepiej z filtra, zdemineralizowana lub destylowana),
  • butelka z atomizerem, np. po płynie do mycia szyb,
  • 90%-99% alkohol izopropylowy (dostępny w sklepach technicznych, np. żelaznych lub komputerowych i w supermarketach budowlanych).

 

Butelkę napełnij wodą do 1/3 objętości, resztę uzupełnij alkoholem i energicznie wstrząśnij. Płyn jest gotowy do użycia. Stosuje się go w ten sam sposób, co profesjonalne odmrażacze do szyb. Dodatkowym atutem preparatu sporządzonego samodzielnie jest jego doskonałe działanie w przypadku zamarznięcia zamka w drzwiach samochodu. Wystarczy go spryskać płynem i odczekać 2–3 minuty.


Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady