Na czym polega działanie niewidzialnego ogrodzenia dla psa i czy elektryczna obroża jest bezpieczna

Pies siedzi na tle płotu.
Fot. ©protivnica/Fotolia.com

Elektroniczny pastuch to niewidzialne ogrodzenie dla psów do zamontowania w ogródku. Właściciel za pomocą kabli wydziela określony obszar, po którym może chodzić pupil. W momencie, gdy pies zbliży się do zakazanej granicy, jego obroża wyda ostrzegawcze dźwięki. W razie nieposłuszeństwa psa, przez obrożę przechodzą impulsy elektryczne.

 

Niewidzialne ogrodzenie można kupić u wielu sprzedawców. Aby dokonać właściwego wyboru, należy zwrócić uwagę na to, czy urządzenie posiada certyfikat ECMA.


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Karolina Korwin-Piotrowska broni Agnieszki Chylińskiej, która odrzuciła propozycję Dody! Zobacz, co mówi!

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Certyfikat ECMA gwarancją bezpieczeństwa produktu

Niewidzialne kojce wykonane w najwyższej jakości i mające na celu bezpieczeństwo czworonogów posiadają certyfikat ECMA. Electronic Collar Manufacturers Association, czyli Stowarzyszenie Producentów Elektronicznej Obroży, to organizacja, która dąży do poprawy jakości życia zwierząt przy jednoczesnej ochronie ich bezpieczeństwa. Na oficjalnej stronie stowarzyszenia napisane jest, że impulsy elektryczne stosowane w obroży są całkowicie bezpieczne.

Co zawiera w sobie elektryczny pastuch?

Kompletny zestaw zawiera w sobie kable do wyznaczania granic, za które nie wolno wyjść psu oraz nadajnik z gniazdem do zasilania. Urządzenie zasilające umieszcza się w domu lub w garażu, a kable na zewnątrz. Do zestawu zawsze dołączona jest elektryczna obroża z odbiornikiem, najczęściej wodoodporna. Zwykle jest możliwość regulacji natężenia impulsów. Niektóre zestawy posiadają specjalne chorągiewki ostrzegawcze. Ustawia się je wzdłuż wyznaczonej granicy z kabli, przez co pies szybciej orientuje się, w którym miejscu znajduje się nowe ogrodzenie. Rozłożenie całego urządzenia zajmie nie więcej niż pół godziny i nie potrzeba do tego żadnych narzędzi.

Działanie niewidzialnego ogrodzenia w domowym ogródku

Kable do wydzielania strefy dla psa można rozłożyć na trawie, zamontować na ogrodzeniu lub lekko wkopać w ziemię. W momencie, gdy pies wejdzie na ostrzegawczą strefę, obroża wyda dźwięk. Jeżeli pies będzie szedł dalej, wtedy z obroży wyzwoli się impuls elektrostatyczny powodujący skurcz mięśni, zmuszając pupila do cofnięcia się. System niewidzialnego ogrodzenia ma na celu wyszkolenie psa w taki sposób, by przebywał tylko na terenie specjalnie mu wyznaczonym przez właściciela.


Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady