Czesi kochają to auto, pokochali je też Polacy! Nowa Škoda Fabia już w sprzedaży – co się zmieniło? ZDJĘCIA

Nowa Skoda Fabia
Fot. Mat. prasowe

 

Prezentacja nowej ŠKODY FABII w Pradze

Nie ma lepszego miejsca na świecie do zaprezentowania nowej Škody Fabii niż Praga i Mladá Boleslav. Bo stolica Czech i miasto oddalone o godzinę drogi od Pragi są najlepszą wizytówką Škody. Dlaczego? Czesi kochają Škodę i na ulicach ich miast królują modele tej marki. Zresztą Škodę kochają też Polacy. Marka w ubiegłym roku sprzedała 1,2 miliona samochodów na całym świecie, z czego ponad 66 tysięcy w Polsce, co czyni ze Škody jedną z ulubionych marek samochodowych Polaków. Samą Škodę Fabię na przestrzeni ostatnich lat kupiło ponad 300 tysięcy Polaków. W połowie sierpnia Škoda zaprosiła dziennikarzy do Czech na prezentację nowej Škody Fabii. Co się zmieniło w tym najpopularniejszym modelu od czeskiego producenta?

 

Nowa ŠKODA FABIA – co się zmieniło?

Nowy model nie różni się bardzo wyglądem od poprzedniej wersji, choć zmieniły się światła – producent oferuje nam światła LED do jazdy dziennej. Przy droższej wersji możemy też mieć światła LED mijania oraz tylne. Co najważniejsze, w nowej Škodzie Fabii poczujemy się bezpiecznie i bez stresu zaparkujemy samochód w każdym miejscu! Producent oferuje nam bowiem asystenta martwego pola i asystenta świateł oraz system monitorujący ruch poprzeczny przy cofaniu. Auto zyskało jeszcze atrakcyjniejszy design i bogatsze standardowe wyposażenie. Wrażenie robią też zaawansowane rozwiązania, które wcześniej zarezerwowane były dla droższych modeli.

– Nowa FABIA dba o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, oferując nowoczesne systemy, jak np. BLIND SPOT DETECT, czyli funkcję monitorowania martwego pola, czy REAR TRAFFIC ALERT – asystenta wyjazdu z miejsca parkingowego. To samochód, którym poruszanie się zarówno w mieście, jak i poza nim to czysta przyjemność, co udowodniliśmy w Pradze – powiedziała Klaudyna Gorzan, kierownik ds. PR ŠKODY.

 

Nowa Skoda Fabia
Fot. Mat. prasowe

Nowa Skoda Fabia
Fot. Mat. prasowe

 

W stolicy Czech miałyśmy możliwość nie tylko przetestowania nowej FABII, lecz także przejazdu „klasykami”, które na co dzień znajdują się w Muzeum ŠKODY.

 

Skoda - kultowe modele
Fot. Mat. prasowe

Skoda - kultowe modele
Fot. Mat. prasowe

 

Muzeum Škody zwiedzałyśmy zaś pod osłoną nocy, już po godzinach jego zamknięcia – przechowywane w nim eksponaty robią wówczas jeszcze większe wrażenie. Cały wyjazd uwieńczył przelot widokowy nad piękną Pragą – jesteśmy pewne, że nowa FABIA zapadnie nam w pamięć na równie długo, jak porywająca panorama miasta widzianego z lotu ptaka.

 

Nowa ŠKODA FABIA – ceny

Poznaliśmy już cennik nowej Škody Fabii – promocyjna cena to 43 tysiące złotych za nową Fabię w wersji Active. Bez promocji będzie trzeba zapłacić 45 tysięcy złotych. Za droższą wersję, Monte Carlo, zapłacimy ponad 65 tysięcy złotych. Samochód w sprzedaży w Polsce jest od sierpnia 2018 roku.

Nowa Skoda Fabia - różne kolory
Fot. Mat. prasowe

Nowa Skoda Fabia - różne kolory
Fot. Mat. prasowe

Nowa Skoda Fabia od środka
Fot. Mat. prasowe

 

Nowa Skoda Fabia od środka
Fot. Mat. prasowe

Nowa Skoda Fabia
Fot. Mat. prasowe

Może Cię również zainteresować:

Chcesz być w trendzie? Postaw na zieleń! To autko doda energii każdej stylizacji ;) NASZ TEST

Źródło: Party.pl

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje