• AM

To najpiękniejsze tysiąc mil jakie można przejechać! Wszystko, co trzeba wiedzieć o "Mille Miglia"

Cisowianka na Mille Miglia
Fot. Materiały prasowe

 

Już za dwa tygodnie rusza Mille Miglia, jeden z najbardziej niezwykłych rajdów samochodowych na świecie. Najpiękniejsze trasy Włoch, blisko wiek tradycji i przede wszystkim wspaniałe historyczne samochody w oryginalnych wersjach, wyglądające często jakby dopiero opuściły fabrykę. Fani nazywają imprezę najpiękniejszym wyścigiem na na naszym globie i nie ma w tym nawet odrobiny charakterystycznej dla Włoch przesady.

Jeśli wyobrazicie sobie wszystko to, co najpiękniejsze w motoryzacji - stylowe auta, eleganccy kierowcy i ich piloci (a często pilotki) nawązujący do najpiękniejszych tradycji wyścigów samochodowych, a wszystko to zatopione we włoskim poczuciu smaku - Mille Miglia jest właśnie tym. Nic dziwnego, tradycja tego rajdu sięga roku 1927, kiedy to pierwszy raz kierowcy wystartowali do rywalizacji. Przed drugą wojną impreza odbyła się 13 razy, po roku 1947 - kiedy wznowiono rajd - wystartował on 11 razy, aż do roku 1957.

Wyścig wrócił w 1977, jako rodzaj motoryzacyjnego hołdu - rozgrywany jest bowiem na samochodach wyprodukowanych w czasach historycznych rajdów, czyli do 1957 roku.

Cisowianka Perlage na Mille Miglia
Fot. Materiały prasowe

 

Mille Miglia 2018 - trasa i daty

Mille Miglia - czyli 1000 mil. Mniej więcej tyle ma trasa wiodąca przez najpiękniejsze drogi Półwyspu Apenińskiego. Drogi, dodajmy nie przeznaczone do wyścigów, a zwykłe - używane również przez normalne samochody. Startujący zawsze z Bresci wyścig podzielony jest na 4 dni - etapy:

 

1 dzień - 16 maja (środa)

Brescia - Desanzano - Sirmione - Valeggio Sul Mincio - Mantova - Ferrara - Comacchio - Ravenna - Cervia Milano Marittima

 

2 dzień - 17 maja (czwartek)

Cervia Milano Marittima - Pesaro - San Marino - San Sepolcro - Arezzo - Cortona - Orvieto - Amelia - Rzym

 

3 dzień - 18 maja (piątek)

Rzym - Ronciglio - Lago di Vico - Viterbo - Radicofani - Siena - San Miniato - Lucca - Pietrasanta - Sarzana - Parma

 

4 dzień 19 maja sobota

Parma - Salsomaggiore Terme - Piacenza - Lodi - Mediolan - Arese - Autodrom Monza - Bergamo - Chiari - Ospitaletto - Brascia

Mille Miglia 2018 mapa
Fot. Mat. prasowe/http://1000miglia.it/

 

 

Mille Miglia 2018 - polska załoga

Kolejny raz w rajdzie „Mille Miglia” weźmie udział załoga z Polski. Tak jak rok temu Polacy wystąpią w barwach Perlage Team. I jeszcze jeden mocny polski akcent - "Cisowianka Perlage" jest jednym z głównych sponsorów całego rajdu. Dzięki temu charakterystyczne puszki z logo marki możemy zobaczyć na całej trasie imprezy, w rękach tak zawodników, jak i kibiców.

W zeszłym roku dwie załogi startujące w barwach Perlage Team na historycznych Aston Martinach ulokowały się mniej więcej w połowie stawki. Jak będzie w tym roku? 

 

Cisowianka na Mille Miglia
Fot. Materiały prasowe

 

Belka_perlage-box-780x150-01.jpg

Może Cię również zainteresować:

Przejechaliśmy tysiąc mil z rajdem "Mille Miglia"! Oto 5 powodów dlaczego jest to najpiękniejszy wyścig na świecie WIDEO RELACJA

Źródło: Party.pl/AM

Lubisz historyczne auta?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje