Z OSTATNIEJ CHWILI: Zyta Gilowska nie żyje. Miała 66 lat. Od wielu lat zmagała się z ciężką chorobą

Zyta Gilowska nie żyje

Zyta Gilowska, była wicepremier w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i założycielka Platformy Obywatelskiej, nie żyje. Zyta Gilowska zmarła we wtorek w nocy. Informację o jej śmierci przekazała rodzina. Gilowska od wielu lat zmagała się z chorobą serca.

 

Zyta Gilowska urodziła się 7 lipca 1949 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Była absolwentką Instytutu Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ze względu na udział w wydarzeniach marcowych w 1968 roku, została usunięta z uczelni, a następnie przywrócona. Kilka lat później przeniosła się na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Gilowska była ministrem finansów oraz wicepremierem w rządach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego.

 

Gilowska była współzałożycielką PO, z partią pożegnała się jednak w 2005 roku - była wówczas jej wiceprzewodniczącą. W styczniu 2006 roku Gilowska weszła do rządu Kazimierza Marcinkiewicza - została odwołana po kilku miesiącach. Do polityki wróciła w 2010 roku.


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Rafał Szatan w finale show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wystąpi jako Bolton! Wygra program? Mamy nagranie!

Źródło: Mat. promocyjne

Choroba Zyty Gilowskiej

Gilowska zaczęła coraz poważniej chorować w 2012 roku - wtedy musiała zrezygnować nawet z uczestnictwa w jednej z debat ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Jak przyznał wówczas sam prezes Kaczyński, Gilowska w tym czasie trafiła do szpitala, gdzie przeszła poważną operację.

Pogrzeb Zyty Gilowskiej

Pogrzeb Zyty Gilowskiej odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę na cmentarzu parafialnym w Świdniku.

Zyta Gilowska nie żyje

 

Zyta Gilowska zmagała się z chorobą serca od wielu lat.

Zyta Gilowska nie żyje

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje