Wybieramy ulubionego bohatera z filmu "Kogel-mogel"! Masz swój typ? Zagłosuj

 

Filmy "Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II" znają i kochają chyba wszyscy! Perypetie Kasi Solskiej bawią nas już od 30 lat, a teksty z obu filmów stały się kultowe i weszły do codziennego użytku. Teraz najwyższa pora, żebyście wybrali swojego ulubionego bohatera! Czy będzie to Kasia Solska, a może słodki Piotruś? A może wolicie Barbarę Wolańską lub docenta Mariana Wolańskiego? Możecie też zagłosować na Wolańską, babcię Piotrusia, Zenona Solskiego, Solską, matkę Kasi czy Pawła Zawadę, Kasi męża.

Zobacz: "Dla przyjemności nikt nie pije, tylko jak mus" - najlepsze cytaty z filmu "Kogel-mogel"

 

Kasi Solskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Dziewczyna uciekła z rodzinnego domu, gdzie rodzice szykowali jej ślub z mężczyzną, którego nie kochała. Wyjechała na wymarzone studia do Warszawy i podjęła także pracę w domu Wolańskich. Została opiekunką Piotrusia. Pewnego dnia przypadkiem spotkała swojego przyszłego męża, Pawła Zawadę, który pochodził z sąsiedniej wsi i znał historię Kasi. 

 

Zobacz: Kto zagra syna Kasi w "Kogel-mogel 3"? Wiemy! Zobaczcie PIERWSZE zdjęcie z planu!

 

 

Rodzina Wolańskich jest zapracowana, więc opiekę nad synkiem Piotrusiem powierzają opiekunkom lub babci. W końcu jednak babcia Wolańska uznała, że na własną rekę znajdzie opiekę dla chłopca. Tak trafiła na Kasię, którą Piotruś od razu pokochał.

 

Zobacz: Dziś na Polsacie "Kogel Mogel"! Sprawdź jak uważnie oglądałeś film i rozwiąż nasz arcytrudny QUIZ

 

 

Piotrusia z pewnością nie można opisać jako grzeczne dziecko. Piotruś histeryzuje, gryzie, bije, kopie i moczy się nocami. Dopiero w obecności Kasi zamienia się w prawdziwego aniołka.

 

Zobacz: "Kogel Mogel" w telewizji! Co się stało z Piotrusiem? Jakie wpadki w filmie znaleźli widzowie? Sprawdź!

 

 

Solscy to typowi przedstawiciele polskiej wsi lat 80. W ich domu dominuje patriarchat, kobiety nie mają za dużo do powiedzenia. Ojciec Kasi uznaje, że czas najwyższy wydać córkę za mąż i chętnie zrobiłby to wbrew jej woli. Lubi wypić, chętnie się awanturuje i jest pierwszy do bicia pasem. Matka Kasi czasem staje w obronie córki, ale jednocześnie boi się męża i jest mu posłuszna. 

 

Zobacz: Rozpoznaj bohatera filmu "Kogel Mogel" po... 2 HASŁACH! Dasz radę? QUIZ!

 


Może Cię również zainteresować:

Którą wersję piosenki "Szukaj mnie" wolicie? Czy Rusowicz i Uniatowski dorównali Geppert? Zobaczcie nasze WIDEO

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady