Dolores O'Riordan Dolores O'Riordan nie żyje Dolores O'Riordan Dolores O'Riordan Dolores O'Riordan
Dolores O'Riordan
East News
1/5
Dolores O'Riordan
East News

W poniedziałek, 15 stycznia, świat obiegła smutna wiadomość o śmierci Dolores O'Riordan, wokalistki zespołu The Cranberries. Artystka zmarła w wieku 46 lat. Przedstawiciele gwiazdy poinformowali o jej śmierci w Londynie, nie podając jednak przyczyn.

 

Irlandzka i międzynarodowa wokalista Dolores O'Riordan zmarła nagle w Londynie. Miała 46 lat

 

Teraz na jaw wychodzą nieznane dotąd fakty z życia artystki. Już wiadomo, z jaką chorobą zmagała się od lat. Przeczytajcie więcej na kolejnych stronach galerii. 

 

Zobacz: Wokalistka The Cranberries nie żyje. Dolores O'Riordan zmarła w wieku 46 lat

2/5
Dolores O'Riordan nie żyje
East News

Śmierć Dolores O'Riordan wstrząsnęła fanami The Cranberries na całym świecie. Nawet prezydent Andrzej Duda wyraził swoje ubolewanie. Opublikował poruszający wpis na Twitterze.

 

 

 

 

Nie każdy wiedział, że od lat artystka bardzo cierpiała - zmagała się z depresją i problemami zdrowotnymi. Choroba Dolores O'Riordan zaczęła się w 2014 roku. Właśnie wtedy artystka zdecydowała się na separację z mężem Donem Burtonem po 20 latach związku. Ta decyzja wywołała u niej załamanie nerwowe, które towarzyszyło jej do końca życia.

 

Zobacz: Depresja maskowana – jak rozpoznać ukrytą chorobę?

3/5
Dolores O'Riordan
East News

W tym samym roku w listopadzie Dolores O'Riordan zaatakowała stewardessę na pokładzie samolotu. W wyniku ataku kobieta miała złamaną nogę, a wokalistka The Cranberries została zatrzymana przez policję. Artystka została przebadana na obecność alkoholu i narkotyków we krwi, jednak nie była pod wpływem używek. 

 

Zobacz: Czy można samodzielnie wyleczyć się z depresji?

4/5
Dolores O'Riordan
East News

Matka artystki Eileen O'Riordan szybko zauważyła, że córka ma poważne problemy. O jej kondycji psychicznej mówiła w rozmowie z dziennikarzami:

 

- Była w pokoju, leżała na podłodze zwinięta w kłębek. Miała zakrytą głowę i twarz. Próbowała się chronić. Przytuliłam ją i próbowałam z nią porozmawiać. Jednak ona nie była świadoma tego, że jestem obok

 

 

Zobacz: Pomoc osobie w depresji – jak nie zaszkodzić dobrymi radami 

5/5
Dolores O'Riordan
East News

Dolores O'Riordan poddała się leczeniu psychiatrycznemu, a jej stan zdrowia nieco się poprawił, jednak problemy się nie skończyły. W 2017 roku miała ruszyć w trasę koncertową z The Cranberries. Okazało się jednak, że część występów została odwołana. 

 

- Niestety, powróciły kłopoty zdrowotne Dolores O’Riordan, które zmusiły do anulowania większości trasy koncertowej po Europie. Lekarze zalecili jej by odwołała trasę po Ameryce Północnej. (...) Dolores i zespół są bardzo rozczarowani, że do tego doszło i szczerze przepraszają wszystkich fanów i posiadaczy biletów, mając nadzieję, że zobaczą się z nimi ponownie w przyszłości, kiedy Dolores znów będzie zdrowa - poinformował zespół na Facebooku.

 

Dolores O'Riordan zmarła nagle. Do tej pory nie podano przyczyny jej śmierci. 

 

Zobacz: Depresja: poznaj jej najczęstsze objawy

Więcej na temat choroba