• chimera

Skandal! Wojewódzki i Figurski wysmiewają Ukrainki

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski wyśmiewają Ukrainki

Wstyd! Chyba tym słowem najlepiej podsumować zachowanie Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego na antenie Radia Eska ROCK. Prowadzący pozwolili sobie na kilka bardzo niewybrednych, wręcz ksenofobicznych, żartów pod adresem Ukrainek po wtorkowym meczu Ukrainy z Anglią.

W środowej audycji "Porannego WF-u" dziennikarze przeprowadzili następujący dialog:

Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?
Figurski: No?
W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak...
F: Kopnąłeś psa.
W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.
F: A to dobry pomysł... Mi to jeszcze nie przyszło...
Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.
W: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.
F: Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.
W: Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach.

Internauci zawiązali na Facebooku grupę sprzeciwiającą się "chamstwu" dziennikarzy. Podsumowali przy okazji jak Wojewódzki i Figurski dali piękny pokaz chamstwa w stosunku do ludzi narodowości ukraińskiej i braku szacunku do kobiet, których ciężka sytuacja materialna zmusiła do pracy w charakterze pomocy domowej w Polsce.

Sprawą od razu zainteresowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy. MSZ w Kijowie zaznaczyło, że dziennikarze pozwolili sobie na obraźliwe słowa o Ukraińcach, gdy Polska i Ukraina "razem i z sukcesem przyjmują finał Euro 2012".

- MSZ Ukrainy domaga się publicznych przeprosin od autorów tych wypowiedzi oraz jest przekonane, że strona polska użyje wyczerpujących środków w celu odpowiedniej reakcji oraz niedopuszczenia do podobnych sytuacji w przyszłości - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W obronie podopiecznych stanął prezes Radia Eska ROCK, Bogusław Potoniec. W oświadczeniu tłumaczy, że "prezenterzy często wcielają się w różne role, aby obnażyć i wyśmiać małostkowość niektórych Polaków oraz krzywdzące schematy, którymi się kierują".

O audycji Wojewódzkiego i Figurskiego oraz ich dyskusji na temat Ukrainek piszą dziś najważniejsze ukraińskie media. Wstydzicie się za dziennikarzy? Po ksenofobicznych tekstach Węglarczyka w "Dzień Dobry TVN" chyba nie spodziewaliśmy się podobnych zachowań. Zobacz: "Ukrainki to ROBOTY do sprzątania domu"

 

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!
Może Cię również zainteresować:

Paulina Krupińska wygląda jak anioł, ale potrafi pokazać różki! "Przeprosiny dla Gosi, jeśli poczuła się urażona" Czemu przeprasza Rozenek?

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady