• JR

Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk adoptowali kolejnego psa! Nie mogli być obojętni na jego los. DUŻO ZDJĘĆ

Leon nowy trzeci pies Agnieszki Włodarczyk i Mikołaja Krawczyka
Fot. Archiwum prywatne

To się nazywa odpowiednio uczcić Dzień Psa! Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk jeszcze dzień wcześniej świętowali go w schronisku i razem z Fundacją Azylu Pod Psim Aniołem wyprowadzali na spacer aż 15 psów! A dzisiaj?

Czytaj także: Gwiazdy wspierają Fundację Azylu Pod Psim Aniołem. Włodarczyk, Nizińska, Krawczyk [FOTO]

Gwiazdorska para właśnie ogłosiła, że adoptowała kolejnego, trzeciego już psa!


Podjęliśmy się kolejnej adopcji i to psa po wypadku z uszkodzonym nerwem w nodze. Dlatego kuleje – mówi nam Agnieszka Włodarczyk.
 

Leon trafił w lutym do lecznicy dla zwierząt "ADA" w Przemyślu po tym jak tamtejsi lekarze uratowali go przed ciężarówką na autostradzie. Leon biegał przestraszony po pasach, najprawdopodobniej ktoś go wyrzucił z pędzącego auta. Chwila moment i rozjechałby go jakiś samochód. Do tego pies miał uraz łapy. Po akcji ratowniczej na autostradzie i przewiezieniu go do lecznicy, lekarze dzielnie walczyli, żeby mu jej nie amputować. Udało im się! Potem los znowu się do niego uśmiechnął. Leon podbił serca Agnieszka i Mikołaja! A jak to się stało, że aktorska para poznała akurat tego pieska i to w Przemyślu?

Byli w tam w kwietniu i wypuszczali na wolność Bielika, ­ pacjenta przemyskiego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Wtedy w Lecznicy dla Zwierząt "Ada" poznali psiaka na żywo, choć wcześniej o nim już słyszeli od doktora Radka Fedaczyńskiego i menedżera placówki Kuby Kotowicza
. Agnieszka i Mikołaj spojrzeli w oczy Leona i nie było odwrotu, po kilku sekundach podbił ich serca tak, że zdecydowali się na kolejną adopcję.  

“Losy  Leona  śledziłam  od  pierwszego  dnia,  kiedy  trafił  po  wypadku  do  lecznicy. Często rozmawiałam z doktorem Radkiem Fedaczyńskim i Kubą Kotowiczem o jego stanie zdrowia i zaczęłam dopytywać, jak Leon reaguje na inne psy i koty. Decyzja musiała być przemyślana ze względu  na  piątkę  innych  zwierząt  w  domu.  Postanowiliśmy,  że  przy  okazji  wypuszczania Bielika  na  wolność  poznamy  nasze  pozostałe  psy  z Leonem.  Po  tej  wizycie  wiedzieliśmy,  że musi  dołączyć  do  naszej rodziny. Liczyliśmy  się również  z  tym,  że  może  mieć  amputowaną łapkę, ale dzięki umiejętnościom i poświęceniu zespołu z Przemyśla udało się tego uniknąć” - ­wspomina Agnieszka Włodarczyk.
 

A jak zareagował Mikołaj na szóstego lokatora w domu?


“Zawsze  marzył  mi  się  dom  pełen  zwierząt.  Nie  piesek, kotek  i trzy rybki w akwarium, tylko naprawdę pełen  zwierząt dom.  Ich  ciepła,  przyjacielskiej  wdzięczności  i  indywidualnych charakterów,  które  w  idealny  sposób  dopasowane  tworzą rodzinę.  Obecnie  jako  szczęśliwy posiadacz  trzech  kotów  i  dwóch  psów  stanąłem  przed  dylematem  przygarnięcia  trzeciego psiaka. Przed dylematem, który posiadał dodatkowy aspekt do rozważenia - ­psiaka z niewładną jedną łapką... I wtedy pomyślałem, że przecież to jakiś znak: nasze psiaki zapałały sympatią do młodego  ze  skazą,  bo  przecież  same  są  istotkami  z  historiami,  które  odbiły  piętno  na  ich zdrowiu. I jeszcze ta niewyjaśniona pewność Agi, że akurat ten psiak musi do nas dołączyć. Teraz  ta  decyzja  wydaje  mi  się  tak  oczywista  i  niezmienna,  że  nawet  ilość  obowiązków  i trudności nie są w stanie zmienić mojego zdania. Młody jest nasz, a my jesteśmy jego rodziną. Radek, Kuba, Andrzej dziękujemy, że go uratowaliście” ­ - podsumowuje Mikołaj Krawczyk.
 

Włodarczyk i Krawczyk mają dwa inne adoptowane psy. W tym biszkoptowego pieska też o imieniu Leon. Dlatego niedługo rozstrzygną, jak ma się nazywać nowy członek rodziny! Jest jeszcze suczka Tosia z programu "Przygarnij mnie".

Trzeba przyznać, że Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk mają wielkie serce dla zwierząt! I teraz wielkie stado do kochania - trzy psy i trzy koty w domu! :)

Czytaj: Włodarczyk i Krawczyk na gali "Serce dla zwierząt" [FOTO]

 

Oto trzeci pies Agnieszki Włodarczyk i Mikołaja Krawczyka:


 

  

Rozkoszna trójka Tosia, Leon i Leon :) ze swoją panią
 
 


Oni kochają zwierzęta!

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może Cię również zainteresować:

Kolejne rozstanie w życiu Agnieszki Włodarczyk! Zobacz, z kim spotykała się aktorka

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady