Marcin Jędrusiński - Polak, który pokonał Usaina Bolta! WIDEO

Marcin Jędrusiński - Polak, który pokonał Usaina Bolta
Fot. Youtube

Usain Bolt trzema złotymi medalami na igrzyskach w Rio de Janeiro udowodnił, że jest najlepszym sprinterem w historii lekkoatletyki. Jamajczyk ma na swoim koncie dziewięć złotych olimpijskich medali z trzech ostatnich igrzysk w Rio, Londynie i Pekinie. Usain Bolt nie zawsze był jednak pierwszy. Były takie czasy, kiedy Jamajczyk przegrywał z Polakami.

 

Zobacz teżKtórym polskim olimpijczykiem z igrzysk w Rio jesteś? Sprawdź to! PSYCHOTEST

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Party kocha, Party szlocha! Rihanna zlekceważyła polskich fanów, Rozenek polską Victorią Beckham!

Bieg Usaina Bolta na igrzyskach w Pekinie

Dawne to dzieje, bo sięgające hen aż 2004 roku i igrzysk olimpijskich w Pekinie. Usain Bolt miał wtedy 17 lat i na igrzyskach pojawił się w glorii rekordzisty świata juniorów w biegu na 200 metrów. W Atenach zawiódł, zajmując dopiero piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym czasem 21.05 (aktualny rekord świata Usaina Bolta w biegu na 200 metrów to czas 19,19). Na Jamajce brak awansu nawet do ćwierćfinału uznano za porażkę, a sam Bolt był niezadowolony z tego, że na najważniejszej imprezie sezonu uzyskał czas gorszy o ponad sekundę od swojego rekordu życiowego.

 

W tym samym biegu eliminacyjnym, w którym wziął udział Usain Bolt zobaczyliśmy też polskiego sprintera Marcina Jędrusińskiego. Jędrusiński pokonał nie tylko Bolta, ale i całą resztę stawki zajmując w swoim biegu pierwsze miejsce czasem 20.63. Zobaczcie ten bieg.

 

Usain Bolt kontra Marcin Jędrusiński WIDEO

 

W Atenach Marcin Jędrusiński dotarł do półfinału, gdzie nie sprostał takim gwiazdom sprintu jak Shawn Crawford czy Frankie Fredericks. Wystąpił też w finale biegu sztafetowego 4x100 metrów zajmując w nim razem z kolegami piąte miejsce. Usain Bolt powoli kończy karierę. Na igrzyskach w Tokio raczej go już nie zobaczymy, ale nigdy nic nie wiadomo.

 

Lista startowa biegu z Jędrusińskim i Boltem.
Marcin Jędrusiński - Polak, który pokonał Usaina Bolta
Fot. Youtube
 
Wyluzowany Bolt na konferencji przed igrzyskami w Rio.
Najzabawniejsze momenty igrzysk olimpijskich Rio 2016. Spróbuj się nie uśmiechnąć!
Fot. Internet

Pamiętasz, kto jest rekordzistą Polski na 200 metrów?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady