• Wera

Tomasz Komenda w Watykanie. Znamy szczegóły jego spotkania z papieżem

Fot. ONS

Tomasz Komeda w Watykanie spotkał się z papieżem Franciszkiem! Mężczyzna, który przesiedział 18-lat za zbrodnię, której nie popełnił postanowił spełnić swoje marzenie. Tomasz głęboko wierzy w to, że modlitwa do Jana Pawła II pomogła mu wyjść na wolność

 

- Jeżeli mam iść do góry już teraz, weź mnie teraz, a jeżeli mam wyjść na wolność, to po prostu pozwól mi wyjść na wolność - tak brzmiały słowa jego modlitwy, gdy był jeszcze w więzieniu.

 

Zobacz też: Najważniejszy świadek w sprawie Tomasza Komendy nie żyje! "To bardzo dziwne"

 

Tomasz Komenda spędził połowę życia za kratami, bo niesłusznie skazano go za gwałt i morderstwo. Tylko wiara pozwalała mu normalnie funkcjonować. 

 

- Po prostu to jest cud, że papież mnie wysłuchał i powiedział, że wyjdę na wolność. Dlatego obiecałem sobie, że pojadę do Rzymu na cmentarz papieża i podziękuję mu osobiście - zapewnił pod koniec marca w "Superwizjerze" TVN Komenda. 

 

I stało się. Dziś Tomasz Komenda poleciał do Watykanu. Odwiedził grób Jana Pawła II, a potem miał okazję spotkać papieża Franciszka. Jego historia wzruszyła głowę kościoła katolickiego.

 

Zobacz: Tomasz Komenda uniewinniony! Wiemy, o jakie odszkodowanie zawalczy! "Nie spocznę dopóki..."

 

Piękna historia dziś w Watykanie. Rozmawiałem przed chwilą z (prawie) kardynałem Konradem Krajewskim. Dziś rano do Watykanu przyjechał z rodziną pan Tomasz Komenda, który przesiedział w więzieniu 18. lat niesłusznie oskarżony o zabójstwo i gwałt 15 - letniej dziewczynki. Kardynał Konrad zaprowadził ich do papieża Franciszka, który poruszony wysłuchał tej historii, pobłogosławił, wyściskał - relacjonował dzisiejsze spotkanie Komendy z papieżem Szymon Hołownia. 

 

Po 18. latach więzienia Tomasz Komenda wyszedł na wolność. 

Tomasz Komenda

Czy po tym wszystkim ułoży sobie życie na nowo? 

Tomasz Komenda na wolności. Co mówi o odsiadce?

Plebiscyt Party
Może Cię również zainteresować:

Historia Tomasza Komendy w "Superwizjerze"! Reportaż "Utracona młodość” pokaże jego pierwsze dni na wolności! ZWIASTUN

Wierzysz, że Tomasz Komenda zawdzięcza wolność modlitwie?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje