Suknia ślubna Meghan Markle to PLAGIAT? Tak twierdzi... projektantka księżnej Kate!

Fot. East News

 

Choć od ślubu Meghan Markle i księcia Harry'ego minęły dwa tygodnie, suknia ślubna aktorki wciąż budzi sporo kontrowersji. Projektantką sukni ślubnej Meghan jest Clare Waight Keller, dyrektor kreatywna paryskiego domu mody Givenchy. Informacja o tym, że to dom mody Givenchy pracuje nad suknią ślubną dla aktorki, do końca była trzymana w tajemnicy. Wiedziały o tym tylko Meghan i sama projektantka.

 

Suknia wzbudziła dużo emocji, bo wielu ekspertów oceniło, że była za mało spektakularna i źle się układała. Niektórzy zarzucali jej też, że jest podobna do sukni księżniczki Lichtensteina - Angeli. Później była porównywana do kreacji,  którą miała na sobie Jennifer Lopez w filmie "Powiedz tak". Te podobieństwa zauważali jednak internauci, a teraz głos zabrała profesjonalistka, która również oceniła, że suknia ślubna Meghan jest plagiatem!

 

Zobacz: 2 miliony złotych?! Wiemy, ile naprawdę kosztowała suknia ślubna Meghan Markle!

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Meghan Markle została publicznie obrażona! Jak zareagowała? Zobacz WIDEO

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Suknia ślubna Meghan Markle to plagiat?

Okazuje się, że dom mody Givenchy został oskarżony o plagiat przez Emilię Wickstead, projektantkę księżnej Kate. Po ślubnie Meghan i Harry’ego udzieliła wywiadu, w którym nie tylko skrytykowała samą kreację, ale zarzuciła jej, że jest kopią sukni jej projektu!

 

„Jej suknia wygląda identycznie jak jeden z naszych projektów. Jeśli wybiera się tak prosty design, wszystko powinno idealnie pracować. Ta suknia ślubna była za duża”, mówiła Emilia Wickstead w wywiadzie dla "Daily Mail".

 

Wypowiedź projektantki wzbudziła sporo emocji i zapewne zdenerwowała Meghan, jak i cały królewski dwór. Dlatego Emilia Wickstead kilka dni później zmieniła ton i powiedziała coś zupełnie innego. 

 

„Jestem bardzo zasmucona komentarzami, które pojawiły się w prasie i internecie w ciągu ostatnich kilku dni. Jej Królewska Wysokość, księżna Sussex wyglądała absolutnie pięknie w dzień ślubu i mam dla niej najwyższy podziw oraz szacunek. Nie sądzę, żeby suknia ślubna księżnej była kopią któregoś z naszych projektów. Największe wyrazy uznania dla Clare Waight Keller i Domu Mody Givenchy – jesteście dla mnie ogromnym źródłem inspiracji. Chciałbym, aby ich Królewskie Wysokości, książę i księżna Sussex byli cudownym, szczęśliwym i pełnym miłości małżeństwem”,  napisała w oświadczeniu na Instagramie.

 

Czyżby to księżna Kate poprosiła projektantkę, żeby złagodziła swoją wypowiedź? Brytyjskie media twierdzą, że Emilia Wickstead wydała oświadczenie właśnie po prośbach królewskiego dworu! Czy te kreacje są rzeczywiście podobne?

 

Zobacz: Księżna Kate czy Meghan - która wybrała piękniejszą suknię na wesele? POJEDYNEK

"Kreacja źle się układa" Izabela Janachowska krytycznie o sukni Meghan Markle! A jak ocenia jej fryzurę i makijaż?

 

Emilia Wickstead - suknia ślubna

Emilia Wickstead - suknia ślubna
Fot. Instagram

 

A oto suknia Meghan Markle:

Meghan Markle i książę Harry
Fot. East News

Suknia ślubna Meghan Markle to plagiat?

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady