PILNE! Piotr Małachowski srebrnym medalistą Rio 2016! Przegrał w ostatnim rzucie z Niemcem Hartingiem!

Piotr Małachowski srebrny w Rio
Fot. East News
Piotr Małachowski wicemistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016. Polak przez całe zawody był na pierwszym miejscu, a Niemiec Christoph Harting pokonał go swoim ostatnim rzutem!


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Party kocha, Party szlocha! Rihanna zlekceważyła polskich fanów, Rozenek polską Victorią Beckham!

Srebrne medal Piotra Małachowskiego

To były dobre igrzyska dla polskiego dyskobola, mistrza świata i wicemistrza olimpijskiego z Pekinu, który starty rozpoczął już pierwszego dnia lekkoatletycznych zawodów. Bez większych problemów awansował do dzisiejszego finału, a w eliminacjach ubył mu groźny przeciwnik – Robert Harting. Sprzyjała mu nawet pogoda. Małachowski nie lubi deszczu, w którym rywalizował w eliminacjach. W dniu finału pogoda się poprawiła i dyskobole walczyli w słońcu. Polak po spokojnej rozgrzewce na godzinę przed startem ruszył do boju.
Piotr Małachowski rozgrzewa się w Rio
Fot. screen TVP
 
Małachowski już w pierwszej próbie rzucił na odległość 67,06 metra co dało mu prowadzenie w konkursie olimpijskim. Potem poprawił się jeszcze rzutem na 67,55 i kiedy wydawało się, że nikt go nie pokona, dosłownie w ostatniej chwili złoto wyrwał mu świetnie dysponowany Niemiec, który ustanowił swój nowy rekord życiowy i najlepszy wynik w tym roku w rzucie dyskiem 68,37!
Drugi z Polaków startujących w rzucie dyskiem – Robert Urbanek – nie awansował do finału. Z trybun Małachowskiego wspierał m.in. jego wielki przyjaciel, kulomiot Tomasz Majewski.
Tomasz Majewski
Fot. screen TVP
 

Sylwetka Piotra Małachowskiego

Piotr Małachowski to pochodzący z Żuromina polski lekkoatleta występujący w rzucie dyskiem. Plutonowy Wojska Polskiego, zawodowy żołnierz i zawodnik Śląska Wrocław. Srebrny medalista igrzysk olimpijskich (2008), mistrz świata z Pekinu (2015) i dwukrotny srebrny medalista mistrzostw świata (2009, 2013), a także dwukrotny złoty medalista mistrzostw Europy (2010, 2016). Rekordzista Polski wynikiem 71,84 m. (piąty wynik na świecie) i jedenastokrotny mistrz Polski. Pierwszy międzynarodowy sukces osiągnął na młodzieżowych mistrzostwach Europy w 2005 roku zdobywając srebrny medal i ulegając jedynie Niemcowi Robertowi Hartingowi, z którym rywalizuje o najwyższe laury po dziś dzień. Prywatnie żonaty z Katarzyną von Engel, ma synka Henryka.
 
Piotr Małachowski nie zdobył brakującego mu do kolekcji złota olimpijskiego.
Piotr Małachowski z dyskiem na igrzyskach Rio 2016
Fot. East News
Plebiscyt Party

Jak bardzo cieszysz się ze srebra Piotra Małachowskiego?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje