PILNE! Marta Walczykiewicz srebrną medalistką igrzysk olimpijskich Rio 2016. Mamy dziś DRUGI MEDAL!

Marta Walczykiewicz na podium
Fot. Easy News

Marta Walczykiewicz srebrną medalistką igrzysk olimpijskich Rio 2016! Trwa świetna passa polskich kajaków na torze w Rio de Janeiro. Po brązowym medalu polskiej dwójki K2 Beaty Mikołajczyk i Karoliny Nai, największa polska faworytka do medalu w kajakarstwie Marta Walczykiewicz dorzuciła srebro.

Czytaj teżSREBRO i BRĄZ polskich kajakarek! Wielkie emocje w Rio. Relacja na żywo z jedenastego dnia igrzysk

Mistrzyni świata (Moskwa 2014) na tym najkrótszym kajakarskim dystansie wytrzymała presję i dopłynęła na metę jako druga. O dobrej formie Walczykiewicz świadczył już wczorajszy półfinał, który bez problemu wygrała. Dzisiaj po wpłynięciu na metę mogła się cieszyć z największego sukcesu w karierze, jakim jest olimpijski medal.

 

To nie koniec występów Walczykiewicz na igrzyskach w Rio. W piątek zobaczymy ją w osadzie K4 na 500 metrów z Mikołajczyk, Nają i Edytą Dzieniszewską. Oby był to równie udany występ jak dzisiaj.

 

Srebrny medal Walczykiewicz to siódmy medal, jaki zdobyła Polska na igrzyskach w Rio. Najpierw brązowy medal w kolarstwie zdobył Rafał Majka, potem złoty medal w wioślarstwie wywalczyła polska dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska/Natalia Madaj, a brązowy czwórka podwójna Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska. Do kolekcji dorzucili się też Piotr Małachowski ze swoim srebrnym medalem w rzucie dyskiem i Anita Włodarczyk złotem w rzucie młotem. No i przed kilkoma minutami K2 Mikołajczyk/Naja.

 

Marta Walczykiewicz gratuluje złotego medalu zwyciężczyni Nowozelandce Carrington.

Fot. screen TVP

Może Cię również zainteresować:

Farna zdradza, dlaczego wzięła udział w akcji Dody! Ma jednak pewne warunki...

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Oglądasz igrzyska w Rio de Janeiro?

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady