• BZ

Agata Duda jako Pierwsza Dama powinna dostawać pensję? Wyniki nowego sondażu zaskakują!

Agata Duda i Andrzej Duda
Fot. East News

 

Serwis rp.pl postanowił zapytać Polaków, czy Agacie Dudzie i kolejnym żonom prezydentów należy przyznać pensję za wykonywanie obowiązków Pierwszej Damy! Wyniki sondażu agencji SW Research są jednak jednoznaczne.

 

Zobacz: "Sytuacja pierwszej damy jest dramatyczna" Pracownik kancelarii prezydenta o Agacie Dudzie

 

O pensji dla Pierwszej Damy mówi się już od dawna. Jako żona głowy państwa nie może pracować w swoim dotychczasowym miejscu zatrudnienia. Agata Duda np. nie byłaby w stanie godzić obowiązków Pierwszej Damy z nauczaniem w krakowskim liceum, gdzie uczuła języka niemieckiego. A że takie obowiązki są, widać było choćby 3 maja, gdy - na prośbę protestujących - Agata Duda spotkała się w Sejmie z matkami dzieci niepełnosprawnych. Oprócz tego musi, a na pewno powinna, towarzyszyć mężowi w oficjalnych uroczystościach i spotkaniach.

Agata Duda w białej stylizacji świętuje Dzień Flagi
Fot. East News

Zobacz: Agata Duda w kolorach flagi w Święto Flagi. Hit czy kit? ZDJĘCIA

 

Czy za to wszystko należy jej się pensja? Czy obowiązki Pierwszej Damy są pracą, za którą państwo powinno płacić jej pieniądze? Sprawę postanowił zbadać portal rp.pl, który zlecił badania na ten temat. Co z nich wynika?

Polacy w większości są przeciw przyznaniu pensji! Aż 55 proc. badanych rodaków uważa, że Pierwszej Damie nie należą się pieniądze. Zwolennikami tego pomysłu jest jedynie 1/4 część badanych - dokładnie 24,1 proc. Aż 20,5 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

 

Wynagrodzenie brutto a netto – jaka jest różnica?

 

Co ciekawe, jak pisze portal, częściej przeciwne pomysłowi pensji dla Agaty Dudy i innym prezydenckim żonom są kobiety (56 proc.), osoby młode - w wieku do 24 lat (jest wśród nich aż 66 proc. przeciwników pensji) oraz te o wykształceniu podstawowym i gimnazjalnym (aż 71 proc. przeciwnych).

 

Tego zdania są też częściej badani o dochodzie od 3001 do 5000 zł (60 proc.) oraz ankietowani z miast od 200 do 500 tys. mieszkańców (61 proc.) - mówi w rp.pl Piotr Zimolzak z SW Research.

 

A Wy jak uważacie? Obowiązki Pierwszej Damy zasługują na pensję?

 

Zobacz też: Lidl zawstydził budżetówkę! Kusi nowych pracowników pensją 4 tys. zł i bonusami! Tyle samo zarabiają lekarze rezydenci i naukowcy

 

Agata Duda jako Pierwsza Dama nie zasługuje na pensję - uważa większość Polaków.

Agata Duda w czerwonym komplecie
Fot. East News

Może Cię również zainteresować:

Tajemnica koszulki Agaty Dudy wyjaśniona! Co tak oburzyło internautów? WIEMY!

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Czy Agata Duda powinna dostawać pieniądze jako Pierwsza Dama?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje