Dzieci Mackiewicza już wiedzą, co się wydarzyło na Nanga Parbat. Krewna himalaisty: "Mam nadzieję, że nie będą miały pretensji, że wybrał górę"

Tomasz Mackiewicz
Fot. East News/Facebook

Krewna Tomasza Mackiewicza, Małgorzata Sulikowska, udzieliła szczerego wywiadu, w którym m.in. opowiedziała o tym, że rodzina himalaisty powoli myśli o pogrzebie. Wyznała również, że nie ma żalu do Elisabeth Revol, która zostawiła Mackiewicza na ośmiotysięczniku. Sulikowska została zapytana również o reakcję dzieci swojego brata na informację o tragicznym zakończeniu wyprawy Mackiewicza.

 

Zobacz też: Siostra Tomasza Mackiewicza o planowanym pogrzebie himalaisty. Zdradza też, co sądzi o rozbieżnościach w relacji Revol

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

Dzieci Tomasza Mackiewicza już wiedzą o finale wyprawy na Nanga Parbat

 

Małgorzata Sulikowska w rozmowie z portalem Onet.pl wyznała, że dzieci Tomasza Mackiewicza - 9-letni Maks, 7-letnia Tonia oraz 6-letnia Zoja - już wiedzą, że ich ojciec nie wróci z Nanga Parbat. 

- Jeszcze za bardzo nie dociera do nich fakt, że już nigdy nie zobaczą swojego ojca. Mam tylko nadzieję, że nigdy nie będą miały pretensji do swojego ojca. Że wybrał górę, a nie rodzinę - powiedziała krewna Tomasza Mackiewicza.

Polski himalaista, którego nie udało się sprowadzić z Nanga Parbat, pozostawił żonę Annę Solską i trójkę dzieci. Dwoje z pierwszego małżeństwa: Maksa oraz Tonię. A także Zoję z małżeństwa z Solską.

 

Zbiórka na rzecz dzieci Mackiewicza. Ile zebrano?

 

Internauci zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci Tomasza Mackiewicza. Na zabezpieczenie przyszłości dzieci himalaisty przeznaczone zostaną również pieniądze zgromadzone w akcji, która była zorganizowana na pokrycie kosztów wyprawy ratunkowej na Nanga Parbat.

- Wszystkie pieniądze z obydwu zbiórek po ustaleniu refundacji kosztów akcji ratunkowej i w jakim zakresie oraz opłaceniu wszelkich rachunków związanych z kosztem akcji ratunkowej w Pakistanie zostaną podzielone po równo pomiędzy trójkę dzieci Tomka. Takie mamy ustalenia z mamą dwójki dzieci Tomka. Anna Solska, Mama Zoi Mackiewicz - czytamy na oficjalnym profilu Tomka Mackiewicza.

 

Na portalu zrzutka.pl do tej pory zebrano 693 868 zł. Na portalu gofoundme.com udało się zgromadzić kwotę 158 869 euro, czyli około 667 631 zł. Łączna kwota zebrana na dzieci Tomasza Mackiewicza to ponad 1,3 mln złotych.

 

Polecamy: "Na szczycie zostawił foliową torebkę. Po 8 latach wyznał, że to były prochy jego syna Xawerego" Poznaj tajemnice Tomasza Mackiewicza

 

Tomasz Mackiewicz nie wrócił z wyprawy na Nanga Parbat. Pozostał na wysokości ponad 7 000 metrów.

Tomasz Mackiewicz w Dzień dobry TVN
Fot. East News

Internauci zorganizowali zbiórkę na rzecz dzieci himalaisty.

Tomasz Mackiewicz z dziećmi
Fot. Facebook

 

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje