• Joanna Murawska

Wiemy, co zabiło Roberta Brylewskiego - legendę polskiego rocka. Są wyniki sekcji zwłok!

Robert Brylewski nie żyje
Fot. East News

3 czerwca zmarł Robert Brylewski, legendarny muzyk, członek takich zespołów, jak choćby Armia, Brygada Kryzys czy też Izrael. O śmierci artysty poinformowali członkowie jego rodziny. Okazuje się, że Robert Brylewski od kilku tygodni pozostawał w śpiączce. Prawdopodobnie było to skutkiem pobicia, którego ofiarą padł w styczniu 2018 roku. To właśnie wtedy do mieszkania, które wynajmował wraz z narzeczoną na warszawskiej Pradze, wtargnął Tomasz J. 41-latek pobił gwiazdora, ponieważ nie wiedział, że jego matka wynajęła mieszkanie.

 

Zobacz: Nie żyje legendarny polski muzyk! Robert Brylewski miał tylko 57 lat! Tragiczne okoliczności śmierci

 

7 czerwca przeprowadzono sekcję zwłok, która miała wyjaśnić, jakie były bezpośrednie przyczyny śmierci Roberta Brylewskiego. Serwis Onet dotarł do wstępnych ustaleń.

 

- Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że przyczyną śmierci mężczyzny była – ogólnie mówiąc – niewydolność krążeniowo-oddechowa. Na tym etapie jednak przeprowadzający sekcję nie jest w stanie podać bezpośredniej przyczyny śmierci i określić, czy była następstwem wcześniejszego pobicia. Będzie to jeszcze przedmiotem dalszych badań. Na ostateczne ich wyniki trzeba będzie poczekać jakieś dwa-trzy miesiące – mówi Onetowi prok. Edyta Szczykutowicz, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ.

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: To będzie najbardziej zakręcona postać w "Kogel Mogel 3"! Joanna Jarmołowicz zdradziła nam szczegóły swojej roli

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Co się stanie z Tomaszem J., sprawcą pobicia Roberta Brylewskiego?

 

Tomasz J. niedługo po tym, jak pobił Roberta Brylewskiego, został zatrzymany przez policję. Przedstawiono mu dwa zarzuty: stosowania przemocy w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Tomasz J. nadal przebywa w areszcie na obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Śmierć Roberta Brylewskiego może wpłynąć na zmianę podstawionych mu zarzutów. Jednak o tym zadecydują ostateczne wyniki sekcji zwłok muzyka.

 

Robert Brylewski miał tylko 57 lat. Artysta osierocił dwie córki.

 

POLECAMY: Dramat legendy polskiej muzyki: Nie stać mnie na jedzenie!

 

Robert Brylewski nie żyje

Robert Brylewski nie żyje
Fot. East News

Znasz twórczość Roberta Brylewskiego?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady