Rio 2016. Relacja na żywo. Polska przegrała z Rosją 2:3. Srebrny medal Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem!

Bartosz Kurek
01:20 - Mecz ze Szwecją cały czas na styku i w okolicach remisu. Jak się zakończy? Damy znać w jutrzejszej transmisji :). Dobrej nocy, widzimy się jutro.

01:01 - Po dziesięciu minutach meczu 3:3.

00:53 - Gramy bez Jureckiego. 1:1, trzy minuty za nami.

00:47 - Mecz ze Szwecją już za chwilę. Nie wiadomo jak z udziałem w nim kontuzjowanego Michała Jureckiego. Na razie śpiewa hymn, ale nie wiadomo, czy wystąpi w meczu.

00:12 - Około pierwszej w nocy ruszają do boju nasi piłkarze ręczni, około drugiej Ewa Swoboda.

23:51 - Wciąż jesteśmy pod wrażeniem gry polskich pingpongistów. Mecz z Japonią trwał trzy i pół godziny!

A za parę minut ruszają zawody w podnoszeniu ciężarów. Kategoria wagowa, w której mieliśmy oglądać braci Zielińskich...

23:36 - No szkoda, przegraliśmy. Ale napędziliśmy sporego stracha faworyzowanym Japończykom, którzy mają walczyć w Rio o medal. A o Jakubie Dyjasie jeszcze usłyszymy.

23:26 - Daniel Górak walczy mniej efektownie niż Jakub Dyjas, ale walczy. Powoli jednak Japończyk przejmuje kontrolę i czarno to widać.

22:56 - Od kilku minut bohaterem narodowym jest Jakub Dyjas. Młody polski tenisista rozbił swojego japońskiego przeciwnika i Polska już remisuje 2:2. O wszystkim zadecyduje ostatnie spotkanie.
Jakub Dyjas

22:35 - Przerzucamy się na tenisa stołowego, a tam Polacy dzielnie walczą z Japończykami. Przegrywamy 1:2 i teraz Jakub Dyjas musi wygrać swój mecz. Na razie jeszcze wygrywa.

22:10 - Zadzwonił do nas Stephen Hawking i powiedział, że wyprowadził odpowiednie wzory, z których wynika, że to pierwsze miejsce w grupie Polski wcale nie jest takie pewne.

22:04 - Przegrywamy z Rosją 2:3, ale tragedii nie ma. Wystarczy wygrać z Kubą w następnym meczu 0:3 lub 1:3 i zajmiemy pierwsze miejsce w grupie. A to ważne, bo w ćwierćfinale wpadniemy wtedy na teoretycznie słabszą drużynę z drugiej grupy.

21:49 - Na Małgorzatę Białecką liczyliśmy w kontekście medalu na igrzyskach. Nie wyszło. Polska żeglarka w klasie RS:X kończy na 14. miejscu.

21:43 - Czwartego seta atakiem kończy gracz meczu. 2:2.

21:42 - Bartosz Kurek w pojedynkę rozbija Rosjan. 30 zdobytych punktów, prowadzimy 23:21 w czwartym secie. Wszystko zmierza do tie-breaka.

21:26 - W turnieju  drużynowym tenisa stołowego Polacy mierzą się z Japonią. Jak na razie przegrywają 1:2.

21:25 - A Polska przegrała trzeciego seta z Rosją i aktualnie w setach 1:2, a w czwartym 6:5.

21:24 - Niestety wyścigu kolejnego Przybytek i Kołodziejski nie ukończyli i spadli na ósme miejsce.

21:05 - Bardzo dobrze radzą sobie nasi żeglarze w klasie 49er. Przybytek i Kołodziński zajęli szóste miejsce w piątym wyścigu i w klasyfikacji generalnej możemy podziwiać ich na piątym miejscu. Będzie z tego jakaś niespodzianka?

20:55 - W meczu siatkarzy remis 1:1 w setach. Rosjanie walczą na każdy możliwy sposób.
20:52 - Anglicy wracają do domu na fish'n'chips, a Polaków witamy w ćwierćfinale. Brawo, Zięba/Mateusiak!

20:44 - Srebrny medal Piotra Małachowskiego dotarł już do wioski olimpijskiej.

20:41 - Posypała się gra Brytyjczyków w trzecim secie. Baaaardzo nas to smuci. Polacy prowadzą 10:3, ale muszą być czujni. W badmintonie wszystko bardzo szybko się zmienia. Tfu, tfu.

20:34 - Siatkarze chyba się zdenerwowali. Po przegranym pierwszym secie teraz wygrywają 9:5. A już było 7:2.

20:31 - Mamy to! 1:1 w setach i kto wygra trzeciego, ten zagra w ćwierćfinale igrzysk. Wykaraskaliśmy się od stanu 12:17 w drugim secie.

20:30 - W nieskończoność grać nie będą. Wygrywa ten, kto zdobędzie 30 punktów. No chyba, że ktoś wcześniej osiągnie dwulotkową przewagę 25:25.

20:28 - Lotka meczowa za lotkę gemową i ciągle status quo. 24:24.

20:25 - 21:21. A u siatkarzy 18:24. Przegrywamy z Rosją.

20:21 - Są emocje! Przegrywaliśmy już sześcioma punktami, ale znów podgoniliśmy na 18:18. Teraz już 19:19.

20:08 - W drugim secie gramy z wiatrem (tak, podobno wiatr pomaga/przeszkadza na hali) i miało być lepiej. Ale nie jest. Mimo wyniku ze zdjęcia, w meczu przegrywamy już 5:9.

20:00 - Dogoniliśmy do 18:18 i od tego momentu się posypało. Pierwszy set przegrany.

Na sety zaczynają też grać Rosjanie i Polacy w siatkówce. Ale na razie oglądamy badmintona, bo to ciekawsze.

19:45 - Na razie wygląda to źle. Ale poprzedni mecz duetu Zięba/Mateusiak wyglądał podobnie, a skończył się dobrze. Przegrywamy 5:10. Gramy do 21.

19:37 - Doczekaliśmy się badmintona! Mecz polskiej pary miał zostać rozegrany w ciągu dnia, ale nastąpiło "małe" opóźnienie. Duet Zięba/Mateusiak musi wygrać z Brytyjczykami, aby awansować do ćwierćfinału. Grupa, w której grają nazywana jest grupą śmierci.

19:25 - Czas przygotować się na emocjonujący wieczór. Za chwilę badminton, potem siatkówka, piłka ręczna i lekkoatletyka!

18:41 - A tak w ogóle to Justyna Święty, Małgorzata Hołub i Patrycja Wyciszkiewicz, czyli Polki startujące w eliminacjach biegu na 400 metrów - w komplecie zameldowały się w półfinale.

18:36 - To jest ten moment na igrzyskach, kiedy telewizja nie ma nic ciekawego do pokazania, więc pokazuje powtórki polskich medalowych występów.

18:25 - Mogło być piąte miejsce w zawodach szablistek, ale Aleksandra Socha nie odrobiła straty do Koreanek i Polki kończą udział na igrzyskach na szóstym miejscu. A był taki moment w tym meczu, gdy wygrywaliśmy dziesięcioma punktami.

18:22 - Polskie szermierki pewnie prowadziły w meczu z Koreą Południową, ale Bogna Jóźwiak przegrała 2:12 i już w ogóle nie prowadzą, a co dopiero pewnie.

18:07 - Zawody w badmintonie mocno opóźnione i nie wiadomo, kiedy wystartuje nasz duet Zięba/Mateusiak (a to bardzo ciekawy mecz będzie). W związku z tym możliwe, że kolejne emocje z Polakami dopiero o 20. Wtedy rozpocznie się siatkarski mecz Polska - Rosja.

17:44 - A wcale że nie. Bolt dobiegł na metę w czasie 10,07, ale po drodze zatrzymał się i poczytał gazetę. Tak wyglądał przed startem.

17:41 - A za chwilę pobiegnie. Potrwa to niecałe 10 sekund więc nie przegapcie.

17:23 - Na pocieszenie dostaniemy za chwilę bieg Usaina Bolta. Już się rozgrzewa.

17:07 - Dobra, wyglądało to tak. Piotr Małachowski i wszyscy inni byli już pewni złotego medalu. Czekaliśmy tylko na dopełnienie formalności, gdy do koła wszedł Christoph Harting i rzucił tak, że chyba nawet sam się zdziwił. A przede wszystkim tak, że został mistrzem olimpijskim. Piotr Małachowski miał jeszcze jeden rzut, ale nie zdołał się już poprawić.

17:05 - CHOLERA!

16:46 - Przeciwnicy nie są w stanie zapewnić Małachowskiemu żadnych emocji, wobec tego Małachowski sam dba o nie i psuje piąty rzut. Do złota został już tylko jeden.

16:38 - Czwarty rzut Małachowskiemu nie wyszedł, ale nie ma żadnych powodów do niepokoju.

A w międzyczasie polskie kolarki nie doszły... przegrały wyścig na dochodzenie z kolarkami z Nowej Zelandii. I medalu z tego nie będzie, jedynie miejsca 5-8.

Zakończyły się też olimpijskie zawody we wioślarstwie. Jak zawsze zakończył je wyścig ósemek, w którym Polacy zajęli ostatecznie piąte miejsce. Czyli bardzo dobrze im poszło.

16:28 - Polski dyskobol dorzuca jeszcze parę centymetrów do swojego najlepszego wyniku i prowadzi w tej chwili z dyskiem rzuconym na odległość 67,55. Trzy serie zostały do złota, a z trybun jak zawsze dopinguje Małachowskiego Tomasz Majewski.
Tomasz Majewski

16:15 - Piotr Małachowski w drugiej próbie 67,06. Słabiej, ale i tak ten wynik dałby mu jak na razie złoty medal.

16:03 - I pokazał Piotr Małachowski, kto tu rządzi od razu w pierwszym rzucie. 67,32 i dwa i pół metrów przewagi nad dobrze rzucającymi przeciwnikami.

15:56 - No i dobrze. Anna Jagaciak-Michalska w finale trójskoku z dziesiątym wynikiem eliminacji. Powalczy w nocy z niedzieli na poniedziałek.

15:49 - Zaczynamy rzut dyskiem. Trwa przedstawienie zawodników. Do boju, Piotrze!

15:45 - Albo i nie zobaczymy. Sytuacja Polki robi się coraz poważniejsza i pozostaje jej liczyć jedynie na to, że nikt jej nie przeskoczy.

Tymczasem wściekłe po porażce z Amerykankami Polki wyżywają się w szermierce na Meksykankach, którym łoją skórę tak mocno, że nawet Zorro by im nie pomógł.

15:31 - Nie zobaczymy Matyldy Kowal w finale biegu z przeszkodami. Zobaczymy za to Annę Jagaciak. Ale nie w finale biegu z przeszkodami tylko trójskoku.

15:24 - Ale mamy też dzisiaj jakieś zwycięstwa! Natan Węgrzycki-Szymczyk wygrał finał B we wioślarskim wyścigu skifistów i ostatecznie zakończył igrzyska na siódmym miejscu.

A Piotr Małachowski już się rozgrzewa.
Piotr Małachowski rozgrzewa się w Rio

15:11 - Rozpoczęły się eliminacje w trójskoku kobiet. Anna Jagaciak w pierwszej próbie uzyskała 14,04 m, co powinno jej wystarczyć w awansie do finału.

A za chwilę w biegu półfinałowym na dystansie 3000 km z przeszkodami wystartuje Matylda Kowal.

14:51 - Są takie chwile, że człowiek chciałby sobie głośno zakląć. To właśnie taka chwila. Polskie szablistki przegrywają 43:45, choć tak pięknie goniły straciły dystans. Dwa trafienia od półfinału, ale powalczą tylko o miejsca 5-8.

14:49 - Halina! Mam zawał! 43:43!

14:45 - Aleksandra Socha walczy nawet w szpagacie! A teraz już 41:41!
Aleksandra Socha Rio 2016

14:43 - Już tylko 38:40! Czyżby....

14:38 - Bratobójczy pojedynek Wozniak vs Jóźwiak.

14:34 - Nie lubimy tego słowa, ale "szkoda". Szkoda słabego początku starcia Polek z Amerykankami, bo potem jest już lepiej. Ale trudno nadrobić tak dużą stratę z pierwszych walk.

15:25 - Bardzo dobra walka Aleksandry Sochy, która trochę podgania stan pojedynku z Amerykankami. 20:25 (to wynik, a nie godzina).

14:23 - Odpadł z igrzysk Adrian Dziółko gładko przegrywając z Chińczykiem. To nie był jego dobry dzień. Wcześniej dowiedział się m.in., że:

14:20 - Walczymy m.in. z pierwszą Amerykanką w hidżabie i nie wiemy którą Amerykanką z fioletowymi włosami.

14:15 - No cóż my Wam możemy powiedzieć. No przegrywamy 7:14. Bardzo ciężko będzie dogonić Amerykanki, choć do końca jeszcze sześć pojedynków.

14:09 - W badmintona gra Adrian Dziółko, ale nie ma za wiele do odpowiedzenia Chińczykowi Long Chenowi.

A w szpadzie już 3:8 w plecy.

14:05 - No i zaczynamy kolejny dzień Rio i od razu z grubej rury. Polskie szablistki walczą z Amerykankami o półfinał. A to oznacza, że jeśli wygrają, to kolejne mecze będą już o medal.

Ale na razie przegrywamy 1:3. O, 2:3.

Spragnieni medali? My też. Dziś jest ten dzień, w którym wystartuje pierwszy z murowanych polskich kandydatów do medalu - Piotr Małachowski. Wejdzie do koła rzutu dyskiem już o 15:50 i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem... Nie chcemy zapeszać!
Wcześniej o 14:00 do boju o medal ruszą polskie szablistki, które zapowiadają odkucie się za nieudany turniej indywidualny. Jeśli pokonają pierwszą przeszkodę - USA - będą już w półfinale! Chwilę po północy czwarty mecz na igrzyskach rozegrają piłkarze ręczni. Muszą wygrać, bo po dwóch pierwszych porażkach nie ma dla nich już meczów o nic. W przeciwieństwie do siatkarzy, którzy po trzech zwycięstwach mają margines błędu. Ale po co przerywać świetną passę? O dwudziestej gramy z Rosją i liczymy na zwycięstwo. Zobacz, co jeszcze czeka nas dzisiejszego dnia na igrzyskach.

POLECAMY: Party kocha, Party szlocha! Rihanna zlekceważyła polskich fanów, Rozenek polską Victorią Beckham!

Występy Polaków podczas ósmego dnia igrzysk olimpijskich Rio 2016. 13 sierpnia, sobota

BADMINTON
13.25: mecze grupowe gry pojedynczej mężczyzn - Adrian Dziółko - Long Chen (Chiny)
15.45: Nadieżda Zięba/Robert Mateusiak -Gabrielle Adcock/Chris Adcock (W. Brytania)
20.30: Adam Cwalina/Przemysław Wacha - Marcus Ellis/Chris Langridbe (W. Brytania)

STRZELECTWO
14.00: pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn, 2. sesja eliminacyjna - Piotr Daniluk
17.30: pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn, finał - ew. Daniluk

SZERMIERKA
14.00: szabla kobiet drużynowo, ćwierćfinał - Aleksandra Socha, Bogna Jóźwik, Małgorzata Kozaczuk - Mariel Zagunis, Dagmara Wozniak, Ibithaj Muhammad (USA)

15.50: dysk mężczyzn, finał - Piotr Małachowski
16.00: 400 m kobiet, eliminacje - Justyna Święty, Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz
1.20: tyczka mężczyzn, eliminacje - Robert Sobera, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski
1.44: 400 m mężczyzn, półfinał - Rafał Omelko
2.00: 100 m kobiet, półfinał - Ewa Swoboda
3.08: 800 m mężczyzn, półfinały - Adam Kszczot, Marcin Lewandowski
3.37: lekkoatletyka, 100 m kobiet, finał - ew. Ewa Swoboda

WIOŚLARSTWO
15.10: jedynki mężczyzn, finał B - Natan Węgrzycki-Szymczyk
16.27: ósemka mężczyzn, finał A - Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski,, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski (sternik)

KOLARSTWO TOROWE

16.22: wyścig drużynowy na dochodzenie na 4 km kobiet, 1. runda Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska - Lauren Ellis, Rushlee Buchanan, Jaime Nielsen, Racquel Steath (Nowa Zelandia)
21.53: wyścig drużynowy na dochodzenie na 4 km kobiet, o miejsca 7-8 - ew. Polska
22.07: wyścig drużynowy na dochodzenie na 4 km kobiet, o brązowy medal - ew. Polska

TENIS STOŁOWY
20.00: turniej drużynowy mężczyzn, 1/8 finału, Polska (Jakub Dyjas, Daniel Górak, Z.Y. Wang) - Japonia (Jun Mizutani, Koki Niwa, Maharu Yoshimura)

PIŁKA RĘCZNA
00.50: Szwecja - Polska

SIATKÓWKA PLAŻOWA
4.00: 1/8 finału kobiet - Kinga Kołosińska/Monika Brzostek - Louise Bawden/Taliqua Clancy (Australia)

Ile medali zdobędzie dzisiaj reprezentacja Polski?