Na żywo! Relacja z czwartego dnia igrzysk Rio 2016. Piękne Polki awansowały do 1/8! Siatkarze wygrali z Iranem

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska na igrzyskach w Rio
00:54 - Koniec też polskich występów w Rio na dzisiaj. Idziemy spać, bo jutro będą emocje od samego początku. W jeździe indywidualnej na czas wystartują nasi kolarze i kolarki. Dobranoc.

00:51 - I KONIEC! Cóż to była za ostatnia wymiana! Wygrywamy 3:2, o godzinę za późno.

A na pożegnanie jeszcze prawie pobiliśmy się z Irańczykami. Taki to był mecz.

00:49 - Drugi meczbol dla Polski...

00:48 - Piłka meczowa dla Polski...

00:47 - Drugi meczbol dla Iranu...

00:46 - Piłka meczowa dla Iranu...

00:42 - A teraz już lepiej. 11:10... Irańczycy biorą "czelendż", ale nie zmienia to wyniku. A teraz już 11:11 po błędzie serwisowym.

00:38 - No nie jest dobrze, co Wam będziemy mówić...

00:26 - W końcówce przegrywamy 1:8, a w secie 20:25. W meczu 2:2 i zupełnie niepotrzebny tie-break.

00:24 - Siatkarze się zacięli i czwartego seta też nie chcą wygrać. 20:22 i Iran dalej w grze.

00:14 - I nie ma już polskich bokserów na igrzyskach w Rio. Było dwóch, zawalczyli dwa razy, dwa razy przegrali.

U siatkarzy natomiast 16:15 dla Polski w czwartym secie.

00:08 - Druga runda nieco zamąciła szanse Jabłońskiego na kolejna rundę, ale nie ma wyjścia, trzeba dać Australijczykowi mocno w papę w trzeciej rundzie.

00:04 - Jabłoński wygrywa pierwszą rundę i walczy naprawdę nieźle.

23:57 - Przenosimy się do ringu tak czy siak. Siatkarze jeszcze pograją, polskich bokserów trzeba się spieszyć kochać...

23:54 - Siatkarze postanowili, że kibice jeszcze nie pójdą spać. Szkoda, bo podobno kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 2:3.

23:51 - Z takim dopingiem koleżanek z reprezentacji chyba nie przegramy?

23:47 - Pora wrzucić piąty bieg. 18:18. Nie ma się co dłużej męczyć, trzeba wygrać 3:0.

22:42 - Na ringu bokserskim chyba zauważyli, że siatkarze jeszcze grają i na walkę Polaka jeszcze chwileczkę poczekają.

23:36 - Troszeczkę przegrywaliśmy z Iranem, ale już jest remis i pełny spokój. Takich polskich reprezentantów to aż przyjemnie oglądać!

23:31 - Siatkarze zaczęli trzeci set i liczymy na szybki koniec, bo niedługo na ring wejdzie polski bokser Tomasz Jabłoński i to będzie koniec polskich startów dzisiejszego dnia.

23:25 - A w sześcioosobowej 2:0 dla Polski, 25:23 w drugim secie.

23:24 - Szło dobrze, a potem tak się zepsuło, że chwila i, bum, przegrana. 1:2 w setach. Zdecyduje mecz za dwa dni z Brazylijczykami. A co w sześcioosobowej?

23:22 - Trzymetrowy Holender zablokował trzy razy z rzędu i znowu mamy złe wiadomości. 9:12.

23:30 - I już remis 8:8. Też praktycznie w jednej chwili.

23:19 - Dobrze żarło i... zdechło :(. Przegrywamy trzema punktami praktycznie w jednej chwili. W tie-breaku czasu mniej, bo gra się do 15 nie do 21 punktów.

23:14 - Holendrom robi się ciepło! W sumie nic dziwnego, bo to Brazylia. 2:1 w tie-breaku.

23:12 - Tymczasem w siatkówce sześcioosobowej Iran walczy trochę lepiej niż w pierwszym secie, ale i tak przegrywa 12:11.

23:11 - Gramy dalej! Polacy mieli dwa setpointy i już, już wydawało się, że Holendrzy sobie poradzą, a wtedy dostali bloka! 1:1 w setach.

23:08 - Dwa punkty przewagi Polaków! 18:16

23:04 - W końcu! Fijałek i Prudel prowadzą po raz pierwszy w tym meczu. Jednym punktem, ale prowadzą! Nie jest to łatwe, siatkarz z Holandii ma prawie trzy metry, a w wyskoku pięć.

22:56 - Prudel i Fijałek niestety nie rozbijają nikogo :(. Przegrywamy 4:6 w drugim secie, ale podobno nawet porażka w tym meczu nie stawia nas na pozycji odpadającego z olimpijskiego turnieju.

22:55 - Rozbijamy Irańczyków w proch. Pierwszy set wygrany do 17. Tak startujących Polaków w Rio to można oglądać!

22:49 - Prudel i Fijałek przegrywają pierwszego seta. Przełączamy się tam, gdzie nam idzie.

22:46 - Poszliśmy zrobić herbatę, wracamy, a tu 15:17. Polacy walczą, to dobrze.

A co słychać w meczu z Iranem? 13:10 dla Polski. Wygląda to bardzo obiecująco.

22:35 - Aczkolwiek Holendrzy robią wszystko, żeby jak najszybciej do oglądania został tylko mecz z Iranem. Prudel i Fijałek przegrywają 4:8.

22:31 - Będzie się trzeba rozdwoić - dwa mecze siatkarskie na raz!

22:12 - Może być tak, że z siatkarzy wcześniej zobaczymy naszych plażowiczów. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zagrają o wszystko z parą Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst. I nie będą faworytami :(.

22:05 - Nie tak niedługo. Włosi i Amerykanie zajęli halę i dopiero teraz ją opuszczają. Trochę więc to jeszcze trochę potrwa zanim zobaczymy Kurka i spółkę.

21:55 - Już za chwilę gramy w siatkówkę z Persami.

21:43 - Dobre wieści płyną (he he) do nas z olimpijskiego akwenu. Piotr Myszka po zakończeniu dzisiejszych zmagań żeglarskich zajmuje trzecie miejsce. To półmetek rywalizacji.

21:26 - Małgorzata Białecka w końcu się poprawiła i była szósta w szóstym wyścigu. Dzięki temu awansowała na 13. miejsce w klasyfikacji generalnej.

20:57 - W oczekiwaniu na występy Polaków przypomnijmy sobie dwójkę (podwójną), która przywiezie do Polski medal - Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. Finał w czwartek.
Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj

20:29 - Przypomnijmy może jeszcze, co czeka nas z polskiej strony wieczorem (oprócz żeglujże żeglarzy).

SIATKÓWKA
22.05: Polska - Iran

SIATKÓWKA PLAŻOWA
22.30: siatkówka plażowa, grupa E: Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel - Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst

BOKS
23.45: 1. runda, 75 kg - Tomasz Jabłoński - Daniel Jason Lewis (Australia)

20:20 - Myszka on fire! Drugi w piątym wyścigu. Tym razem Dempsey za nim. Jak to wszystko podliczą to będziemy się cieszyć! A na razie jeszcze jeden wyścig.

20:09 - Trochę za zawiesiliśmy, ale mała strata. Polacy nie startują, więc pozostaje oglądanie Wenezuelczyka w łucznictwie.

W tzw. międzyczasie wylosowano drabinkę tenisowego miksta. Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot zagrają z Rumunami Begu/Tecau.

19:41 - Brawo Piotr Myszka! Polski kandydat do medalu nie zawodzi i w czwartym wyścigu windsurfingowej klasy RS:X był drugi za Nickiem Dempseyem, którego w Rio nie sposób pokonać. Na pewno umocni się na czele klasyfikacji, a dzisiaj jeszcze dwa starty. A potem jeszcze kilka dni walki.

Niestety Małgorzata Białecka nie potwierdza formy, którą błysnęła zdobywając tytuł mistrzyni świata, w swoim czwartym wyścigu była dopiero 22.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Party kocha, Party szlocha! Rihanna zlekceważyła polskich fanów, Rozenek polską Victorią Beckham!

Klęska polskich pływaków

19:37 - I to koniec przygody z Rio polskiej sztafety 4x200 metrów. Dziesiąte miejsce. Brawo Kacper Majchrzak. Reszta do poprawki.

19:34 - Na pływalni zobaczyliśmy polską sztafetę 4x200 m st. dowolnym mężczyzn. Trzech pływaków popłynęło poniżej oczekiwań i byliśmy na szarym końcu swojego wyścigu. A potem Kacper Majchrzak dokonał cudu i finiszował na czwartym miejscu. Ważą się losy awansu, wszystko zależy od wyników ostatniego wyścigu eliminacyjnego.

19:28 - Protest Polaka odrzucony. To koniec jego przygody z Rio de Janeiro.

19:11 - Hedwig na razie jedenasty i to nie daje mu finału. Złożył jednak odwołanie w sprawie dwóch punktów karnych i jeśli zostanie rozpatrzone pozytywnie - wystąpi w finale.

A jeśli nie to nie.

18:53 - Polak na razie szósty, a jeszcze sześciu zawodników czeka na start. Dalej przejdzie dziesięciu... łapiemy za kalkulatory.

18:51 - Na trasę półfinału ruszył polski kajakarz Grzegorz Hedwig. I nie idzie mu najlepiej. Ma już cztery punkty karne.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska awansowały do 1/8 w turnieju siatkówki plażowej

18:42 - Brawo dziewczyny! Awansowałyście do 1/8 turnieju olimpijskiego i na zdjęcie główne tego newsa! :)

18:37 - Rosjanki wydają się bezradne. Ach, jak nam bardzo przykro!

18:35 - Sześć piłek do wygrania seta. Polki imponują spokojem i wygrywają 15:12.

18:32 - A wiecie, że od siatkówki plażowej zaczęła się kariera "Ona tańczy dla mnie"? :)

18:25 - Polki nie oddają prowadzenia również w drugim secie. Stawką zwycięstwo i awans do następnej rundy niezależnie od wyniku trzeciego meczu w grupie.

18:19 - Rosjanki podgoniły na remis i kiedy już myślały, że nas mają - przegrały :P.

18:15 - Nie wiemy, czy czekacie na jutrzejszy start Konrada Czerniaka na pływalni, ale jeśli czekacie to, cóż, nie doczekacie się :(. Działaczy proponujemy zostawić w jednej z faweli i nie wpuszczać do powrotnego samolotu.

18:15 - Polki odskakują Rosjankom i zwycięstwo w secie coraz bliżej.

18:09 - Prowadzimy 11:10. Tzn. prowadzą Polki. I, co ważne, prowadzą cały czas. Na razie idzie świetnie.

18:05 - Polki wyglądają tak (ładnie wyglądają):
Monika Brzostek, Kinga Kołosińska na igrzyskach Rio 2016

18:00 - Polki zmierzą się z Rosjankami Jewgienią Ukołową i Jekatieriną Birłową. Z parami z Rosji grały już dwie nasze męskie pary. Przegrały. Do trzech razy sztuka?

Polscy piłkarze ręczni przegrywają z Niemcami

17:58 - Przegrywamy ostatecznie 29:32. To jeszcze nie jest tragedia, ale bardzo utrudniamy sobie dalszą drogę w Rio.

17:56 - Dobra wiadomość jest taka, że możemy przełączyć na polskie siatkarki plażowe. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska ruszają do swojego drugiego meczu.

A nasi przegrywają z Niemcami 28:31. Minuta do końca, Niemcy przy piłce. Same nieszczęścia.

17:54 - Magdalena-Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj - na tych szyjach w czwartek zawisną medale. A przynajmniej mocno w to wierzymy.

17:50 - Jest ciut lepiej. Ciut na tyle, że przegrywamy trzema bramkami.

Znów czterema.

17:42 - Chwilę nas nie było, ale niestety nic się nie zmieniło. Podobno było blisko. Być może, ale jest 21:25.

17:28 - Pierwszy gol w 5 minucie. Na Bieleckiego można liczyć nie tylko, jeśli chodzi o niesienie flagi.

17:27 - Mamy 60% skuteczności rzutów, a to oznacza, że trafiamy mniej więcej co drugi rzut. To nie jest dobra statystyka.

17:26 - Cóż, minęły trzy i pół minuty i wciąż nie rzuciliśmy bramki. Niemcy nie mają takiego problemu.

17:24 - I po przerwie. 15:17, dwie minuty drugiej połowy za nami.

17:07 - Dziwny mecz. Gramy całkiem nieźle, a mimo to przegrywamy 14:16. Przerwa.

17:02 - Niemcy pogubieni jak dzieci we mgle. Jeden już wyleciał z czerwoną kartką, inny poszedł na ławkę kar. Niemiecki trener zgapia z naszego i bierze czas.

Co prawda brzmi jak byśmy wygrywali pięcioma bramkami, ale nadal Niemcy mają przewagę i przegrywamy 14:15.

16:57 - Dobra nasza, nie było tak źle. Trener wziął czas i uspokoił sytuację.

16:53 - Gramy O WIELE LEPIEJ niż w meczu z Brazylią. 11:11 i.. mogło być dużo lepiej, gdyby nie niepotrzebny faul... dwa niepotrzebne faule! Gramy w dużym osłabieniu przez najbliższe dwie minuty i może być nieciekawie.

16:45 - Niemcy przestali faulować i bez karnych nie idzie nam najlepiej. 5:8 w plecy. 6:8.

16:38 - Niemcy strzelają dużo bramek, ale też dużo faulują. Złapali już parę kartek i trzy rzuty karne. Bielecki znów skuteczny i mamy remis 4:4.

16:35 - No dobra, może i nie będą potrzebne aż tak radykalne zmiany. Karol Bielecki wykorzystał drugiego karnego.

16:32 - Karol Bielecki nie trafia karnego. Ech, może niech rzuca ktoś, na kim nie ciąży klątwa chorążego?

16:25 - A teraz czas na piłkę ręczną. Tu jest prościej, kto rzuci więcej bramek ten zwycięży.

No chyba, że dwie drużyny rzucą tyle samo bramek to wtedy jest remis.

16:22 - Coś nam się pomyliło i teraz jest nam głupio. Klaudia Breś strzelała całkiem dobrze i jeszcze ją zobaczymy na igrzyskach. Od 17 powalczy o półfinał w drugiej części eliminacji. No sami widzicie, że to skomplikowane!

Polka póki co zajmuje 11. miejsce.

16:16 - Piłkarze ręczni rozpoczną swój mecz o 16:30. Przypominamy, że gramy z Niemcami. W pierwszy meczu Polacy ulegli z Brazylią i byłoby lepiej dla ich sytuacji w tabeli, gdyby dzisiaj nie przegrali.

15:55 - Pamiętacie fatalnie wyglądający wypadek Annemiek van Vleuten podczas wyścigu kolarek szosowych? Holenderka szybko wraca do zdrowia i dziękuje za wsparcie.
Annemiek van Vleuten po wypadku w Rio

15:51 - Zabijając czas próbujemy policzyć rdzennych Katarczyków w meczu piłki ręcznej pomiędzy Francją i Katarem. Wystarczy w sumie palców jednej ręki. Drwala.

15:43 - Jeśli się nad tym przypadkiem zastanawiacie, to spieszymy z informacją: nie, do 16:30 nie zobaczymy w Rio żadnego Polaka.

No poza komentatorami :)

15:36 - Nie tylko dwójka Fularczyk-Kozłowska/Madaj błysnęła dziś na wioślarskim torze.  Natan Węgrzycki-Szymczyk w jedynkach mężczyzn awansował wcześniej do półfinału.

15:34 - Nas nie dogoniat!

15:28 - Rywalki bez szans! Śmiało można przygotowywać się do czwartkowego medalu. Rzekliśmy!

15:20 - Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj są w Rio typowane do medali. Na razie ruszyły w półfinałowym wyścigu.

15:18 - Witamy w naszej relacji na żywo z igrzysk olimpijskich. Czekając na mecz polskich piłkarzy ręcznych za chwilę będziemy emocjonować się... wioślarstwem! Takie rzeczy raz na cztery lata! :)

Wtorek to czwarty dzień zmagań olimpijczyków. Emocje dla polskiego kibica rozpoczną się już około godziny czternastej, a godzinę później do walki o półfinał stanie nasza dwójka podwójna Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj, która w eliminacjach nie dała szans rywalkom i jest jedną z mocnych kandydatów do medali. Potem emocjonować się będziemy meczami polskich piłkarzy ręcznych z Niemcami i siatkarzy z Iranem. Medale? O te będzie dzisiaj ciężko, ale niespodziankę w kajakarstwie górskim może sprawić Grzegorz Hedwig. Trzymamy kciuki. Zobaczcie szczegółowy terminarz wtorkowych występów Polaków na igrzyskach w Rio.

Występy Polaków podczas czwartego dnia igrzysk olimpijskich Rio 2016. 9 sierpnia, wtorek

STRZELECTWO

14.00: pistolet 25 m kobiet, eliminacje - Klaudia Breś

20.30: pistolet 25 m kobiet, finał - ew. Klaudia Breś

WIOŚLARSTWO

14.00: jedynka mężczyzn, ćwierćfinały - Natan Węgrzycki-Szymczyk

15.20: dwójka podwójna kobiet, półfinał - Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj

PIŁKA RĘCZNA

16.30: mężczyzn, Niemcy - Polska

18.00: grupa A: Monika Brzostek, Kinga Kołosińska - Jewgienia Ukołowa, Jekatierina Birłowa

18.03: 100 m st. dowolnym mężczyzn, eliminacje - Kacper Majchrzak

19.21: 4x200 m st. dowolnym mężczyzn, eliminacje - Paweł Juraszek, Kacper Klic, Jan Świtkowski, Paweł Werne

3.03: 100 m st. dowolnym mężczyzn, półfinał - ew. Kacper Majchrzak

4.38: 4x200 m st. dowolnym mężczyzn, finał - ew. Paweł Juraszek, Kacper Klic, Jan Świtkowski, Paweł Werne