Adrian Zieliński przyłapany w Rio na dopingu
East News
Potwierdziły się informacje o tym, że Adrian Zieliński stosował doping! Nasz sztangista nie obroni więc tytułu mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów, jaki wywalczył przed czterema laty w Londynie. Wcześniej z tego samego powodu z igrzysk wyrzucony został jego brat – Tomasz Zieliński.
 

Adrian Zieliński na dopingu!

Informacje o stosowaniu przez Adriana Zielińskiego niedozwolonych środków dopingujących pojawiły się przed kilkoma dniami. Zieliński zaprzeczał i przekonywał przed kamerami, że jest czysty, normalnie trenuje i wystartuje w Rio de Janeiro. Podobnie wcześniej mówił jego brat, który uważa, że został w coś wmanipulowany i jest ofiarą spisku. Niewiele na to wskazuje. Badanie próbki pobranej na początku lipca podczas przygotowań w Spale wykazało u Adriana Zielińskiego stosowanie niedozwolonego nandrolonu w stężeniu 4,1 ng na ml (norma to 2,5). Taką oficjalną informację podano w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
Tym samym Adrian Zieliński został wykluczony z udziału w igrzyskach, o czym poinformowała Polska Misja Olimpijska Rio 2016. A to nie wszystko. Grozi mu jeszcze dyskwalifikacja na cztery lata, w trakcie której nie będzie mógł pobierać stypendium sportowego. Adrian Zieliński i jego trener nie będą komentować całej sprawy. Sztangista ma wydać oświadczenie za pośrednictwem portalu społecznościowego.
 
 
Ważą się losy nie tylko braci Zielińskich, ale i całego związku. Minister sportu Witold Bańka rozważa odebranie PZPC dotacji z budżetu.
 
Adrian Zieliński z prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymonem Kołeckim.
Szymon Kołecki i Adrian Zieliński