• AG

Dwa miesiące temu anoreksja ją zabijała. Dzięki pomocy obcych ludzi ma szanse wyzdrowieć!

Rachael Farrokh, anoreksja
Fot. Sreen youtube

Dwa miesiące temu, Rachael Farrokh, chorująca od 10 lat na anoreksję Amerykanka, nie była w stanie stać o własnych silach. Po dwóch miesiącach terapii, którą ufundowali jej nieznajomi ludzie, kobieta podniosła się pierwszy raz od wielu miesięcy!

Ma 37 lat, ponad 170 cm wzrostu i waży mniej niż 20 kilogramów. Anoreksja zniszczyła ciało Rachael Farrokh do tego stopnia, że lekarze w USA bali się przyjąć ją na terapię. Tylko jeden szpital w Kalifornii znajdujący się w pobliżu miejsca zamieszkania Rachael i jej męża zadeklarował, że przyjmie umierającą kobietę. Jednak leczenie okazało się dla niej zbyt kosztowne.

W dramatycznym apelu do internautów Rachel prosiła o wsparcie finansowe. Musiała uzbierać 100 tys. dolarów.


Nazywam się Rachael i proszę o pomoc - mówi kobieta w filmiku zamieszczonym na YouTube. - Od 10 lat cierpię na anoreksję, bardzo trudną chorobę psychiczną. Tylko jeden szpital w kraju może mi pomóc. Moje szanse są bardzo niewielkie, ale chcę znowu być silną i niezależną kobietą. Jeśli możescie zrobić cokolwiek, proszę pomóżcie uratować mi życie. Jestem gotowa, by wyzdrowieć.


Apel Rachael zadziałał. W ciągu kilku dni na platformie crowdfundingowej GoFundMe udało się zebrać w miesiąc o wiele więcej niż potrzebne 100 tys. dolarów. A po kilku tygodniach leczenia stan Rachael zaczął się poprawiać. Może niedługo zacznie chodzić. Przed kobietą jeszcze minimum 5 lat terapii. Ale mamy nadzieję, że starczy jej sił do walki.Dwa 

 

 

 
 

 

 

Może Cię również zainteresować:

Natalia Siwiec ma anoreksję? Wiemy ile kilogramów schudła!

Źródło: Anna Robak

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady