SZOK! Paweł Fajdek nie awansował do finału konkursu rzutu młotem w Rio. Fajdek bez medalu AKTUALIZACJA

Paweł Fajdek zrozpaczony po swoich rzutach na igrzyskach
Fot. East News

Paweł Fajdek nie zdobędzie medalu na igrzyskach olimpijskich Rio 2016, choć był murowanym kandydatem do złota! W eliminacjach rzucił bardzo słabo, bo zaledwie 72 metry i zajął dopiero siódmą pozycję w swojej grupie. O losie Polaka zadecydowały rzuty eliminacyjne z drugiej grupy, które szybko pozbawiły Fajdka złudzeń.


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Party kocha, Party szlocha! Rihanna zlekceważyła polskich fanów, Rozenek polską Victorią Beckham!

Paweł Fajdek poza finałem olimpijskim rzutu młotem

Tego nie spodziewał się nikt. Paweł Fajdek, posiadacz ośmiu najlepszych rzutów w tym sezonie, nie awansował do olimpijskiego finału rzutu młotem! Nerwowo zaczęło być po pierwszym rzucie, który spalił i przypomniał się koszmarny konkurs sprzed czterech lat na igrzyskach w Londynie, gdzie Fajdek nie został skwalifikowany po trzech spalonych rzutach. Potem w Rio było równie nerwowo i Fajdek w najdłuższym rzucie uzyskał zaledwie 72 metry, co dało mu siódmą pozycję. Po swoim ostatnim rzucie Fajdek rzucił się ze smutkiem na murawę stadionu olimpijskiego i długo się z niej nie podnosił.

 

Awansu pozbawiły go rzuty młociarzy z drugiej grupy eliminacyjnej, które w większości były dłuższe od rzutu Fajdka. Jak na ironię, tym decydującym o jego odpadnięciu był rzut... Polaka Wojciecha Nowickiego. Nowicki bez problemu awansuje do finału olimpijskiemu i to jemu będziemy w nim kibicować.

 

Paweł Fajdek po trzecim rzucie w eliminacjach.

Paweł Fajdek
Fot. screen TVP

Czy spodziewałeś się takiego występu Fajdka?

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady