Do sieci trafiło ostatnie nagranie Revol z Tomaszem Mackiewiczem na Nanga Parbat! Powstało tuż przed zdobyciem szczytu

Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz
Fot. Instagram

Do wiadomości publicznej trafiają kolejne szczegóły na temat zakończonej tragicznie wyprawy na Nanga Parbat. Francuska telewizja  France Info opublikowała film nagrany przez Elisabeth Revol tuż przed atakiem na szczyt ośmiotysięcznika. Wideo pochodzi z 25 stycznia z godziny 17:15. Około 45 minut później Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol zdobyli Nanga Parbat. Na nagraniu wyraźnie widać autorkę wideo oraz - w tle - polskiego himalaistę. 

 

Zobacz też: Jakie były ostatnie słowa Tomasza Mackiewicza? Elisabeth Revol zdradziła, co powiedział w momencie pożegnania!

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

Ostatni film z Tomkiem Mackiewiczem z Nanga Parbat

 

Filmik nagrany przez Elisabeth Revol na Nanga Parbat powstał około 90 metrów poniżej szczytu góry. Widać na nim, że dystans między Francuzką a Polakiem był duży. Tomasz Mackiewicz powoli wchodził po stromym zboczu w kierunku swojej partnerki wspinaczkowej. 45 minut później Mackiewicz i Revol zdobyli górę. Jednak, jak przyznała francuska himalaistka - nie posiada nagrania ze szczytu Nanga Parbat. Do sieci trafiło również selfie, które pochodzi z jej aparatu. Revol wykonała zdjęcie, czekając na Mackiewicza. Para zdobyła Nanga Parbat 25 stycznia 2018 roku około godziny 18:00. Zgodnie z relacją Francuzki, na szczycie nie spędzili nawet sekundy, ponieważ ze względu na trudne warunki "rzucili się do ucieczki". Elisabeth Revol została sprowadzona z góry przez polskich ratowników Adama Bieleckiego i Denisa Urubko. Tomasza Mackiewicza nie udało się uratować. Polak pozostał na wysokości około 7 000 metrów.

 

Polecamy: Elisabeth Revol na konferencji prasowej: "Moim zdaniem można było uratować Tomka"! Kto zawiódł? ZDJĘCIA

 

Nagranie pochodzi z 25 stycznia z godziny 17:15. Widać na nim Elisabeth Revol oraz w tle - Tomasza Mackiewicza.

 

 

Do internetu trafiło również selfie  Francuzki z wysokości 7700 m n.p.m.

 

 

Konferencja prasowa z udziałem Elisabeth Revol
Fot. East News

Czy myślisz, że Tomasza można było uratować?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje