OLAY Regenerist: Poznaj specjalne masaże stworzone przez Anastasię Achilleos

W celu uzyskania maksymalnych efektów i korzyści ze stosowania kosmetyków z linii OLAY Regenerist warto zastosować dwa proste masaże stworzone przez Anastasie Achilleos* – specjalistę w dziedzinie pielęgnacji skóry twarzy, doradcę światowej sławy gwiazd oraz eksperta współpracującego z marką OLAY.


Masaż z serum ujędrniająco-modelującym OLAY Regenerist
 
Rozpoczynamy od masażu z użyciem serum, ponieważ przygotowuje ono skórę do przyjęcia składników zawartych w kremie. Masaż ten składa się z trzech prostych kroków: wklepywania, delikatnego uciskania i tzw. omiatania.
Krok 1 – wklepywanie
Przed jego rozpoczęciem wyciskamy dwie porcje serum, pozostawiając je na chwilę na opuszkach palców tak, by kosmetyk nabrał odpowiedniej temperatury. Następnie nakładamy serum na oczyszczoną i suchą skórę twarzy. Na początku energicznymi ruchami wklepujemy kosmetyk na całą powierzchnię czoła. Następnie okrężnym ruchem wklepujemy w okolicach oczu, a potem nosa. Przesuwamy palce od grzbietu nosa wzdłuż policzków, aż do okolic uszu. Następnie kierujemy się w dół i rozprowadzamy serum na brodzie. Na końcu krzyżujemy ręce
i nakładamy kosmetyk na szyję i dekolt.

Krok 2 – uciskanie
Drugim etapem naszego masażu jest delikatne uciskanie skóry. Kolejność jest taka sama jak przy wklepywaniu serum. Jednak tym razem zmieniamy rodzaj ruchu – zamiast poklepywać dotykamy skórę twarzy i delikatnie ją uciskamy. Zaczynamy od czoła, delikatnie uciskamy i przytrzymujemy skórę przez 3 sekundy, pozwalając skórze wchłonąć serum. Następnie kierujemy się w okolice oczu i powtarzamy czynność. Po czym zajmujemy się okolicami policzków i kończymy ten etap aplikacji w okolicach szyi   i dekoltu.

Krok 3 – omiatanie
Trzeci i zarazem ostatni etap naszego masażu z użyciem serum to tzw. omiatanie twarzy. Wyciśnijmy kolejną porcje kosmetyku, nie zapominając o ogrzaniu go w palcach. Okrężnymi ruchami muskamy skórę najpierw na czole, a następnie wokół oczu. Tutaj należy poświęcić szczególną uwagę tym miejscom, w których pojawiają się zmarszczki. Następnie przesuwamy palce w kierunku grzbietu nosa i dalej w stronę ust. Na końcu krzyżujemy ręce na brodzie, a następnie ruchem omiatającym kierujemy się w stronę szyi i dekoltu aż do mostka.


Masaż z kremem ujędrniająco-modelującym OLAY Regenerist
 
Przed rozpoczęciem masażu należy użyć większej ilości kremu ujędrniająco–modelującego OLAY Regenerist, aby całkowicie pokryć twarz. Jeśli kosmetyk będzie miał temperaturę zbliżoną do temperatury naszego ciała, łatwiej wniknie w naskórek i tym samym wzrosną szanse
na równomierne rozprowadzenie substancji aktywnych. Dlatego też, po pobraniu odpowiedniej porcji kremu z opakowania, ogrzewamy go rozcierając opuszkami we wgłębieniu dłoni i rozprowadzamy po wewnętrznej stronie palców. Dopiero wówczas nakładamy kosmetyk na skórę twarzy delikatnie wklepując go w naskórek.


Pierwszy krok to masaż od linii żuchwy aż do skroni, który pomoże wymodelować kontur twarzy, wzmacniając efekt liftingu. Rozpoczynamy z dłońmi złączonymi pod brodą tak, by opuszki palców dotykały podbródka. Delikatnie masujemy twarz w górę wzdłuż linii żuchwy, po bokach twarzy aż do skroni. Kończymy lekko uciskając skronie poduszkami dłoni, odsuwając dłoń od twarzy tuż przed linią włosów.
 
Następnie skupiamy się na okolicach oczu, gdzie skóra jest najbardziej narażona na wiotczenie i pojawianie się zmarszczek. Masaż rozpoczynamy ze złączonymi, po obu stronach nosa dłońmi, wykonując zdecydowany unoszący ruch w górę wzdłuż nosa. Przy nasadzie nosa, przenosimy nacisk na palce, delikatnie masując czoło w kierunku skroni, aż do kości policzkowych.
 
Masaż szyi i dekoltu, które przy braku codziennej pielęgnacji, starzeją się szybciej niż twarz, rozpoczynamy od obrócenia głowy w lewą stronę. Lewą ręką sięgamy do prawej strony szyi, wykonując całą dłonią unoszące ruchy masujące od dekoltu aż po linię żuchwy. Masaż wykonujemy 2-3 krotnie aby objąć nim całą powierzchnię szyi. Kończymy wcierając krem w dekolt ruchem zstępującym.   Następnie obracamy głowę w prawo i powtarzamy  masaż prawą dłonią.
 
W celu uzyskania optymalnych efektów oraz całkowitego wchłonięcia kremu przez skórę, masaż powinno się powtórzyć 2-6 krotnie. Wykonując ten 3-stopniowy program podczas codziennej aplikacji kremu, możemy odnieść maksymalne korzyści z użycia produktu oraz czasu poświęconego na pielęgnację twarzy.

***

Anastasia Achilleos
(na zdjęciu głównym), od 15 lat specjalizuje się w pielęgnacji skóry twarzy za pomocą masażu. Została wybrana najlepszą brytyjską kosmetyczką przez magazyn Tatler. Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem m. in. Eve Lom, pracowała także u boku Ole Henriksen. Jest prawdziwą mistrzynią w swojej profesji. Z jej usług korzystają światowej sławy gwiazdy i modelki. Jej zabiegi są połączeniem wielu technik, a opracowana przez nią unikalna metoda masażu twarzy została okrzyknięta przez londyńskich dziennikarzy i celebrytów kompletną terapią upiększającą twarz – „Inteligentnym masażem twarzy”. Pracowała przy kampaniach reklamowych Fendi, Miu Miu, Louis Vuitton, Sportmax i innych. Zdobyła uznanie jako redaktor w: W Magazine, US & UK Glamour, V Magazine, Marie Clarie, The Face. Od 2003 roku współpracuje z marką OLAY jako konsultant kosmetyczny opracowując metody aplikacji produktów, aby wzmocnić ich działanie. 


 
Może Cię również zainteresować:

Kate Middleton, Julia Roberts, Jessica Alba i Blake Lively wprost tryskają energią! Jak one to robią?

Źródło: Daniel Czekalski ECS

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady