• Quentin

Nowozelandki w niezwykły sposób pożegnały się z igrzyskami Rio 2016. To WIDEO wzruszy Cię do łez!

Zapłakane Nowozelandki w trakcie tańca haka
Fot. Twitter/LaCascaritaMx
Nowozelandzkie zawodniczki siedmioosobowego rugby rozpłakały się w trakcie pożegnania z igrzyskami olimpijskimi Rio 2016. Faworytki do historycznego złota odtańczyły ze łzami w oczach tradycyjny nowozelandzki taniec haka.


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Party kocha, Party szlocha! Rihanna zlekceważyła polskich fanów, Rozenek polską Victorią Beckham!

Nowozelandzkie rugbistki i ich haka ze łzami w oczach

Zawody w siedmioosobowym rugby po raz pierwszy zostały rozegrane właśnie na igrzyskach olimpijskich Rio 2016. To nowa dyscyplina sportu w harmonogramie igrzysk olimpijskich, która do tej pory nie była uznawana za olimpijski sport. Ostatni raz rugbiści wystąpili na igrzyskach w 1924 roku. Nic więc dziwnego, że zawodniczki startujące w historycznych rozgrywkach tak emocjonalnie zareagowały na niespodziewane rozstrzygnięcie finału pomiędzy Australią i Nową Zelandią. Zwyciężyły sąsiadki z północy Australijki, pokonując Nową Zelandię 24:17 (10:5). To, co wydarzyło się potem na pewno przejdzie do historii olimpijskiego sportu. Zapłakane All Blacks, jak nazywa się reprezentantów Nowej Zelandii, podziękowały fanom za doping i ze łzami w oczach odtańczyły hakę.
 
Haka ze łzami w oczach reprezentantek Nowej Zelandii
Sportowcy Nowej Zelandii znani są ze swojego tańca haka.  Zwykle wykonują go na początku spotkań, by w ten sposób przestraszyć swoich rywali. To taniec wywodzący się z tradycji plemienia Maorysów.
 
 
Jedną z najbardziej emocjonalnych hak w historii była ta odtańczona w trakcie pogrzebu legendy nowozelandzkiego rugby Jonaha Lomu.
 

Wzruszają Cię takie momenty?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje