Muzyk zmarł po ciężkiej chorobie. Kim był Mbrother Nie żyje znany polski DJ. Miał 37 lat Nie żyje znany polski DJ. Miał 37 lat Nie żyje znany polski DJ. Miał 37 lat Nie żyje znany polski DJ. Miał 37 lat
Muzyk zmarł po ciężkiej chorobie. Kim był Mbrother
Z jaką chorobą walczył?
1/5
Muzyk zmarł po ciężkiej chorobie. Kim był Mbrother

15 stycznia w wieku 37 lat zmarł znany DJ oraz producent muzyczny Mbrtoher, czyli Mikołaj Jaskółka. Od kilkunastu miesięcy walczył z pierwotnym chłoniakiem śródpiersia. Nowotwór, który go zaatakował, nazywał „Bandytą”. Śmierć Mikołaja wstrząsnęła polską sceną muzyczną. Opłakują go m.in. Liber oraz Gosia Andrzejewicz. 

 

Mbrother nie żyje - miał 37 lat

 

Chorobę u Mikołaja zdiagnozowano w kwietniu 2016 roku:

W kwietniu 2016 u Mikolaja zdiagnozowano pierwotnego chloniaka srodpiersia z duzych komorek B. Pierwsza linia lecznia (chemia R-CHOP) zakonczyla sie pomyslnie, jednak 1,5 miesiaca pozniej nowotwor powrocil. Byl juz bardziej agresywny i nie odpowiadal na zadne lecznie (aktualnie jest po czwartej linii leczenia). Obecnie szansa na wyleczenie jest w lekach niedostepnych w Polsce. Sa to checkpint inhibitory, ktore Mikolaj moze dostac w Niemczech lub Usa. Ze wzgledu na stan Mikolaja i agresywnosc nowotworu kwota musi zostac zebrana jak najszybciej. Kazda zlotowka sie liczy. - czytamy na stronie zrzutka.pl, na której były zbierane pieniądze na jego leczenie. 

 

 

Zobacz: Chłoniak – nowotwór, który może dawać objawy zwykłego przeziębienia

 

Niestety, Mikołajowi nie udało się pokonać choroby. Jaskółka zostawił żonę oraz 9-letniego syna. Walkę z chorobą relacjonował na swoim Facebooku, gdzie mógł liczyć na ogromne wsparcie swoich przyjaciół i branży muzycznej. Zobaczcie, jak sobie radził na co dzień oraz posłuchajcie jego największego hitu.

 

Rodzinie i najbliższym składamy szczere kondolencje. 

 

Zobacz: Wokalistka The Cranberries nie żyje. Dolores O'Riordan zmarła w wieku 46 lat

2/5
Nie żyje znany polski DJ. Miał 37 lat

Jeszcze przed Nowym Rokiem MBrother pisał na swoim Facebooku:

5:40... krew pobrana, druga kroplówka przeciwbólowa zaczęła działać... co ja to miałem... spać czy nie spać ?! :) a tak poważnie jak mogę to tylko regeneracja sił! To jest potrzebne czy zdrowemu czy tam drugiemu... z bieżących informacji... dzisiaj osatnia lampa - ostatnie naświetlanie i koniec... więc ponawiam i proszę udostępniamy nadal kto ma ochotę, bo robicie MAGICZNE RZECZY :) www.zrzutka.pl/z/mbrotherZrzutke przedłużamy, zbieramy do skutku... Moje ukłony podziękowań w Waszą stronę ! ❤ Miałem wyjść do domu, ale już wczoraj dowiedziałem się, że w związku ze spadkami wyników krwi (radio pokazało swoją drugą stronę) zostaję tutaj jeszcze na pewno na Sylwestra. Jak grudzień to na maxa, no ale... trzeba :) 😎 Miłego dzionka..!

3/5
Nie żyje znany polski DJ. Miał 37 lat

Ostatni post wrzucił na Facebooku 13 stycznia. Chciał przygotować dla fanów niespodziankę...

Moi drodzy... miałem dzisiaj nagrać ten filmik, aczkolwiek znowu po prostu nie dałem rady. Walczę z kilkoma rzeczami... Mam nadzieję, że jutro się uda. Przepraszam. 🙏😓

4/5
Nie żyje znany polski DJ. Miał 37 lat

Żegnają go m.in. Liber oraz Gosia Andrzejewicz. Są w szoku. 

5/5
Nie żyje znany polski DJ. Miał 37 lat

Jego największy hit to piosenka "Trebles", która rządziła w klubach w całej Polsce!

Więcej na temat Gosia Andrzejewicz Liber