• AG

Już w niedzielę chrzciny księżniczki Charlotte. Jak książę William uczci święto córeczki

Fot. ONS

W tym tygodniu księżna Diana skończyłaby 54 lata. Według angielskich gazet jej syn książę William i księżna Kate postanowili uczcić pamięć Diany w niezwykły sposób -  na chrzest księżniczki Charlotte (który odbędzie się w najbliższa niedzielę) zaprosili ulubionego fotografa Diany - Mario Testino. Ma on zrobić oficjalne fotografie z chrztu księżniczki.

Jestem bardzo zaszczycony, że to mnie wybrano do udokumentowania tego wydarzenia - mówi fotograf w magazynie „People”.


Testino jest autorem znanego portretu Diany opublikowanego w „Vanity Fair” przed śmiercią księżnej w sierpniu 1997 roku. Poza tym robił zdjęcia innym członkom brytyjskiej rodziny królewskiej, m.in. zaręczynowe Williama i Kate, portrety księcia Karola i jego drugiej żony Kamili oraz księcia Harry'ego. Ale to Diana była jego ulubioną modelką.

 

Cieszę się, że mogę fotografować królewska rodzinę, duszę tego kraju, który dał mi tak wiele - komentuje Testino.

Księżniczka Charlotte będzie ochrzczona w niedzielę niedaleko domu -  w kościele Świętej Marii Magdaleny, w którym chrzest przyjęła też jej babcia - księżna Diana.

Mario Testino
Sławna okładka Mario Testino dla „Vaity Fair”Mała Charlotte zaraz po urodzeniu z rodzicamiI ze starszym braciszkiem Georgem

 

Może Cię również zainteresować:

Wpadki na ślubach w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Oby Harry nie powtórzył tego, co przy ołtarzu zrobiła księżna Diana!

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje