• AS

Plebiscyt na najbardziej zmysłowe spojrzenie Hollywood nadal trwa! Jak myślisz, kto wygrywa? ZAGŁOSUJ!

Czerwony dywan na tegorocznym rozdaniu Oscarów aż błyszczał od zjawiskowych gwiazd. Piękne suknie, idealne fryzury i makijaże… Bez wątpienia oczy zwracają jednak największą uwagę. Nie bez powodu mówi się przecież, że to zwierciadła duszy. Która z hollywoodzkich gwiazd powaliła nas wzrokiem podczas oscarowej gali? Wybierz najbardziej hipnotyzujące spojrzenie Oscarów!

 

Też chciałabyś mieć rzęsy jak gwiazda Hollywood? To nic trudnego! Musisz tylko poznać kilka sekretów makijażystów gwiazd.

 

Zygzaki

 

Makijażystka Chanel Kara Yoshimoto Bua mówi, że kluczowe jest to jak nakładamy maskarę na rzęsy. Według artystki najlepszym sposobem jest zygzakowa aplikacja – przykładamy szczoteczkę u nasady rzęs i poruszając ręką w lewo i prawo przesuwamy ją ku górze.

Kluczem do seksownych, naturalnych rzęs jest nadanie im objętości u nasady. Dzięki temu ruchowi osiągniemy to, a końcówki będą długie i węższe – mówi Bua.

 

Dodaj skrzydeł

 

Aby stworzyć pełne, piękne rzęsy, musisz mocno podkreślić i wydłużyć włoski na zewnętrznych kącikach oczu. Niestety, rzęsy tam są najkrótsze. Anastasia Durasova, makijażystka, przyznaje, że większość profesjonalistów radzi z tym sobie dzięki kępkom sztucznych rzęs. Dzięki nim oczy wydają się większe, a rzęsy piękniejsze.

 

Odżywiaj

 

Triki makijażowe to jednak nie wszystko. Aby rzęsy były piękne, musisz o nie odpowiednio zadbać. Stosuj odżywki, dzięki którym staną się piękne, długie i gęste.

Wybierz taką, która zawiera substancję czynną, np. bimatoprost – uważany obecnie za jeden z najskuteczniejszych składników pobudzających wzrost rzęs i hamujący proces ich wypadania. Ważne również, żeby odżywka była pełna witamin – biotyny prowitaminy B5 oraz naturalnych składników – np. ekstraktu ze świetlika lekarskiego czy wyciągu z pestek dyni

 

 

Koniecznie zakręć

 

Kluczem do hollywodzkich rzęs jest podkręcenie ich zalotką przed wytuszowaniem. Nigdy nie pomijaj tego kroku. Musisz jednak uważać i użyć zalotki w odpowiedni sposób.

Popatrz przed siebie i spróbuj umieścić zalotkę najbliżej nasady górnej linii rzęs jak to możliwe. Ściśnij zalotkę zginając równocześnie kciuk i palec wskazujący. Kluczowy jest także ruch nadgarstka – zanim wypuścisz rzęsy z zalotki delikatnie unieś go, a następnie opuść – mówi Meredith Hayman, makijażystka.

Pamiętaj jednak o kolejności! Najpierw podkręć rzęsy, a potem tuszuj – dodaje Grace Lee – Maskara może przykleić się do zalotki i bach! – po rzęsach.

 

 

 

 

Ciemno-jasno

 

O tym triku makijażystów gwiazd mogłaś nie wiedzieć. Wielu z nich mówi, że aby oczy wydawały się większe, warto użyć różnych kolorów tuszu – ciemniejszego i jaśniejszego. Jeśli do górnych rzęs używasz czarnej maskary, dolne wytuszuj ciemno brązową.

 

Wytrzyj

 

Makijażysta Chuck Hezekiah ma jeszcze jedną poradę. Mówi, że przed nałożeniem tuszu na rzęsy, warto wytrzeć w chusteczkę higieniczną nadmiar masakry z czubka szczoteczki. Dzięki temu unikniemy grudek, a włoski będą pomalowane równomiernie.

 


Może Cię również zainteresować:

Wizaż.pl ma 18 lat i... swoją pomadkę! Dzięki niej wyczarujesz makijaż idealny. Zobacz jak to zrobić!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady