Sablewska pomaga wybrać chirurga plastycznego
ONS

Maja Sablewska nie ukrywa już przed światem, że swój obecny wygląd zawdzięcza medycynie estetycznej i sprawnym dłoniom specjalistów. Była menadżerka gwiazd nie uważa, że poprawianie swojego wyglądu przy pomocy skalpela i botoksu za coś złego, publicznie nawet chwali sobie tego typu zabiegi. Zobacz: Sablewska zachwala botoks: Nie prasuję czoła żelazkiem

W swoim drugim poradniku "Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej" Maja podzieliła się z czytelnikami swoimi doświadczeniami z medycyną estetyczną, a także udzieliła wskazówek, jak wybrać odpowiedni gabinet, gdy już zdecydujemy się na poprawienie naszej urody.

- Nie wiek, ale pojawienie się problemu powinno być wyznacznikiem, kiedy rozpocząć zabiegi medycyny estetycznej. Czasem u osób ze zbyt żywą mimiką zmarszczki mimiczne pojawiają się już w młodym wieku. Zastosowanie pewnych preparatów, na przykład botoksu w dawkach profilaktycznych, może zapobiec pogłębianiu się problemu. Wcześniejsza ingerencja jest wtedy dużo bardziej skuteczna niż czekanie do późnego wieku - pisze Sablewska w swojej książce.


Autorka radzi również, aby nie robić zabiegów po kosztach:

- Będąc u lekarza i omawiając kurację, pytaj o produkty, na których wykonywane są zabiegi, szczególnie jeśli chodzi o twarz! Stawiaj na preparaty z górnej półki. Oszczędności mogą się skończyć powikłaniami i cię oszpecić.


Sablewska jest również przekonana, że dobrze wykonany zabieg podkreśli nasze naturalne piękno i zniweluje niedoskonałości:

 - Podkreślam, że cała ta zła prasa dotycząca „zamrożonych twarzy” pozbawionych mimiki to nie wina produktu, ale źle zastosowanej techniki i nieprawidłowo dobranej do problemu dawki preparatu. Przy odpowiednich technikach i dawkowaniu możemy „rozprężyć zmarszczki” i jednocześnie zachować ruchy mimiczne, aby nie pozbawić twarzy zdolności wyrazu.


W razie gdybyście jednak wpadli w podobną euforię, polecamy zajrzeć do galerii zdjęć żony Elvisa. Jej nie pomogły nawet drogie zabiegi. Zobacz: Kiedyś była śliczna, dzisiaj jest ofiarą operacji plastycznych

Maja Sablewska na spotkaniu z fanami: