Robert Lewandowski i Zbigniew Boniek na Stadionie Narodowym
East News

Robert Lewandowski po Mundialu, z którego odpadliśmy już w fazie grupowej, znalazł się w ogniu krytyki. Piłkarz nie zdobył żadnego gola, a do tego według ekspertów był jednym z najsłabszych zawodników na boisku. Wszystko wskazuje na to, że Robert może pożegnać się z marzeniami o przejściu do Realu, a do tego krytykuje się go też w Polsce za postawę na Mundialu. 

 

- To nie jest lider, który złapie drużynę w szatni za gardło, wygarnie błędy, zmobilizuje -  powiedział w "Newsweeku" Michał Pol. 

 

Do tego dziennikarze, którzy byli na zgrupowaniu w Arłamowie, sugerują, że Robert jest w drużynie gwiazdą i nie interesuje się innymi zawodnikami, co nie powinno mieć miejsca skoro jest kapitanem. 

 

- Wydaje się, że istnieje obok drużyny. Nie interesuje go, co robią inni zawodnicy. Nie gada z nimi, jest skupiony na sobie. On zresztą trochę przypomina robota - mówi dziennikarz Cezary Kowalski. 

 

Zobacz: Lewandowski na polskim weselu, Krycha i Milik na wakacjach - polscy piłkarze już wypoczywają po Mundialu!

 

Lewandowski straci opaskę kapitana?

Podczas konferencji prasowej, na której Zbigniew Boniek ogłosił, że Adam Nawałka nie będzie już selekcjonerem polskiej kadry, padło pytanie o Roberta Lewandowskiego i jego przyszłość w kadrze. Czy straci opaskę kapitana? 

 

- Lewandowski jest fantastycznym kapitanem i naszym najlepszym piłkarzem, który na mundialu, podobnie jak cała drużyna, starał się robić to co mógł jak najlepiej. Też mu te mistrzostwa nie wyszły - powiedział Zbigniew Boniek. 

 

Prezes PZPN powiedział, że rola Roberta w kadrze nie będzie mniejsza po nieudanym Mundialu. 

- Na Lewandowskim będziemy budować nową reprezentację. To zawodnik, który jest zawsze gotowy, chętny, daje z siebie wszystko. Jeśli ktoś mówi, że nie zrobiliśmy nic wielkiego na tych mistrzostwach i graliśmy słabo, to nie znaczy, że mówi, że jego koledzy grali słabo - dodaje Boniek. 

 

ZOBACZ: "On wszędzie ją wciska" Kadrowicze są źli na Lewandowskiego! Poszło o Anię!

 

Zbigniew Boniek uważa, że Lewandowski jest najlepszym polskim piłkarzem

Robert Lewandowski i Zbigniew Boniek na Stadionie Narodowym
East News

 

Lewy nie straci opaski kapitana

Robert Lewandowski na Okęciu
East News