Ile pieniędzy Kora zebrała na leczenie? Jej apel spotkał się z dużym odzewem!

Kora sprzedała mieszkanie

Kora nawiązała współpracę z Fundacją Onkologiczną "Alivia" i zaapelowała o wsparcie jej kuracji, zapobiegającej nawrotowi choroby. Na stronie fundacji każdy podopieczny, w tym również i Kora ma swoją skarbonkę, do której chętni mogą wpłacać, przelewem bankowym, pieniądze - od kilku do kilkuset złotych. Jak podaje magazyn "Flesz" skarbonkę Kory czyli Olgi Sipowicz ( oficjalne nazwisko artystki)  odwiedziła w pierwszym tygodniu rekordowa liczba ludzi, bo prawie 15 tysięcy osób. Z tego licznego grona wpłat dokonało 675 osób. Ile pieniędzy zebrała Kora?

Odzew był większy niż w przypadku innych podopiecznych naszej fundacji. W ciągu pierwszego tygodnia udało się zebrać aż 72 tys. złotych! – mówi Maja Kochanowska z Fundacji Onkologicznej „Alivia” w rozmowie z "Fleszem".

Zebrana w ciągu pierwszego tygodnia od momentu założenia skarbonki kwota pokryje koszty trzech miesięcy kuracji olaparibem – lekiem zapobiegającym nawrotom choroby. U Kory trzy lata temu zdiagnozowano nowotwór jajnika. Artystka zwróciła się z apelem o pomoc finansową za pośrednictwem Alivii w akcie desperacji. Niezbędny jej lek nie figuruje na liście refundowanych przez NFZ, a miesiąc kuracji nim kosztuje 24 tys. złotych. 

Muszę go brać do końca życia, ale moje uposażenie na to nie pozwala - przyznała w jednym z wywiadów niedawno Kora.

Kora rozważa sprzedaż jednej z nieruchomości, jaką posiada w Warszawie, aby również zdobyć pieniądze na swoje leczenie. Czeka również na decyzję NFZ w sprawie leku. W czerwcu ma być ogłoszona decyzja, czy olaparib znajdzie się w końcu na liście leków refundowanych. Kora nie rezygnuje z pracy w „Must Be the Music” i nie traci nadziei na pomoc innych ludzi. Do jej skarbonki w Alivii można cały czas dorzucać datki. 

 

Kora na planie "Must be the Music" tryska energią!

Kora Jackowska na planie spotu Must Be The Music
Fot. East News

Kora poprosiła ostatnio fanów o pomoc finansową

Kora sprzedała mieszkanie

Kilka lat temu poważnie zachorowała i teraz walczy o powrót do formy po chorobie

Kora Jackowska na planie spotu Must Be The Music
Fot. East News

 
Może Cię również zainteresować:

Ciągle ciężko uwierzyć, że Kory nie ma z nami... "Boginie nie umierają"

Źródło: Karolina Blaszkiewicz, Gary Muvaut

Pomożesz Korze?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje