• KK

Dorota Wróblewska o apelu Kory: "Nie zabraniajmy jej walczyć o życie tylko dlatego, że jest znana"

Dorota Wróblewska apeluje o pomoc finansową dla Kory
Fot. ONS/East News

Dorota Wróblewska skomentowała apel Kory Jackowskiej o pomoc finansową. Piosenkarka, która od trzech lat walczy z nowotworem jajnika, musi do końca życia, co miesiąc przyjmować bardzo drogi lek. Miesięczna terapia kosztuje ją aż 24 tysiące złotych. Kora przyznała, że nie stać jej na tak drogą kurację, dlatego na stronie fundacji onkologicznej Alivia opublikowała oświadczenie, w którym prosi o pomoc finansową. Trudna sytuacja artystki bardzo poruszyła Wróblewską, która na Facebooku prosi o wsparcie dla gwiazdy.

Czasami wydaje się nam, że znane osoby nie powinny prosić o pieniądze, bo są znane. Bycie rozpoznawalną osobą, nawet gwiazdą nie przekłada się na fortunę, zwłaszcza w Polsce. Znam wiele znanych osób, które żyją z miesiąca na miesiąc. Mają przyziemne problemy jak każdy z nas. Każdy człowiek, który nie ma funduszy na lekarstwa ma prawo, a nawet powinien walczyć o swoje życie. Nie jest wstydem prosić, żeby żyć, zwłaszcza w naszym systemie, który upadla wielu chorych. Kora walczy by przetrwać, a nie po to, by się poddać. Przez lata byłam fanka zespołu Maanam – pamiętam, kiedy z wypiekami szłam na ich koncert do Stodoły i przeżywałam każdą ich piosenkę. Niech obudzą się w nas sentymenty z tamtych lat – pomóżmy Korze! Nie zabraniajmy jej walczyć o życie tylko dlatego, że jest znana, napisała Dorota Wróblewska na Facebooku. 

Trzymamy kciuki, aby Korze udało się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy. Przypominamy, że jeszcze kilka dni temu piosenkarka w jednym z wywiadów przyznała, że czeka na decyzję w sprawie refundacji drogiego leku. Kora we wzruszających słowach mówiła wówczas, że chciałaby żyć.

Chciałabym po prostu jeszcze żyć. Człowiek, który wraca do zdrowia, chce żyć. A chemia mnie zabija. Na szczęście od początku choroby mam wokół siebie bardzo dużo ludzi do pomocy. Przeszłam przez różne rzeczy i jestem tu!

Miejmy nadzieję,  że wpis Doroty Wróblewskiej o sytuacji Kory wpłynie na decyzję osób, które nie do końca wierzyły, że Kory nie stać na leczenie i wesprą piosenkarkę.

 

Zobacz także: Dorota Wróblewska ostro o Kubie Wojewódzkim: "Szczyt głupoty zdobywa się bez wysiłku"

 

Dorota Wróblewska skomentowała apel Kory o wsparcie finansowe.

Dorota uważa, że powinniśmy jej pomóc. 

 

Może Cię również zainteresować:

Dorota Wróblewska o Małgorzacie Rozenek w Azja Express: "Kompletnie nie w moim stylu"

Źródło: Anna Robak, Krzysztof Plona

Wesprzesz Korę?

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady