Skandal! Polski pływak stracił szansę na medal w Rio, bo... związek ZAPOMNIAŁ go zgłosić!

Konrad Czerniak
Fot. Facebook

Konrad Czerniak, polski pływak, który miał szansę na medal w Rio, miał popłynąć w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Okazało się, że jednak nie popłynął. Dlaczego? Ponieważ ktoś z Polskiego Związku Pływackiego go nie zgłosił! Niedopatrzenie? Głupota? Całą sytuację opisał na Facebooku sam pływak.

Cześć. Mam niemiłą informacje dla wszystkich którzy czekają na mój start na 100 dowolnym - nie popłynę. Nie była to moja decyzja ani mojego Trenera. Dowiedziałem się o tym od mojej siostry dzień przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich. Informacja ta zwaliła mnie z nóg, nie życzę nikomu takiej sytuacji i mam nadzieje że się to nigdy nie powtórzy. Trenuje pływanie od 20 lat, reprezentuje Polskę, prawie całe życie podporządkowałem mu po to aby ścigać się z najlepszymi a prawo do startu na Igrzyskach Olimpijskich odebrał mi ktoś z PZP przez "niedopatrzenie" , "pomyłkę", sytuacje jeszcze nie wyjaśnioną - napisał Konrad Czerniak na Facebooku.

Szansa na medal była naprawdę duża. Czerniak, oprócz trzech medali zdobytych na mistrzostwach świata stylem motylkowym, zdobył również srebro na 100 m w 2011 roku, brąz na 100 m w 2013 oraz brąz na 50 m w 2015 roku.

 

Na szczęście to nie koniec przygody z Rio dla Czerniaka. 

Mnie czeka start w czwartek na 100 motylem - dodał Czerniak na Facebooku.

Kto odpowie za niedopatrzenie z dzisiejszym startem? Czekamy na rozwój sprawy i odpowiedź Polskiego Związku Pływackiego.

 

Zobacz też: Afera dopingowa w Rio. Drugi sztangista też złapany na dopingu. Prezes ciężarowców podał się do dymisji!

 

Konrad Czerniak napisał o wszystkim na Facebooku.

Fot. Facebook/konrad.czerniak.info

Może Cię również zainteresować:

Party kocha, Party szlocha! Rihanna zlekceważyła polskich fanów, Rozenek polską Victorią Beckham!

Kto powinien za to odpowiedzieć?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje