• BZ

Dzień Papieski 2018: jak w tym roku uczcimy św. Jana Pawła II?

Papież Jan Paweł II i dziecko
Fot. Mat. prasowe

 

Dzień Papieski, a właściwie Dzień Papieża Jana Pawła II wypada w tym roku 14 października. Święto obchodzimy już po raz 18., a ustanowił je w 2001 r. polski Sejm w hołdzie dla papieża Polaka. Obchodzone jest 16 października - czyli dnia kiedy arcybiskup krakowski, kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przybrał imię Jan Paweł II, albo w okolicach tego dnia.

W 2018 roku główne obchody organizowane są w niedzielę 14 października. Hasłem przewodnim jest „Promieniowanie Ojcostwa” i nawiązuje do roli ojca we współczesnym świecie. 

Obchodom będą towarzyszyć wydarzenia religijne i kulturalne - koncerty ewangelizacyjne, czuwania modlitewne, gry miejskie, konferencje, spektakle, musicale czy imprezy sportowe. Centralne uroczystości zorganizowane zostaną w Warszawie i Krakowie. Ich najważniejszym punktem są msze święte - w warszawskiej Bazylice św. Krzyża i w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Finałem obchodów jest Koncert Galowy Dnia Papieskiego transmitowany przez TVP1. 

 

Zobacz: Kożuchowska wspomina spotkanie z papieżem. Nie wszystko było po jej myśli

 

Ważnym elementem święta jest publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

81 1320 1104 2979 6023 2000 0001

Więcej informacji - www.dzielo.pl

 

Dzień Papieski 2018
Fot. Mat. prasowe

Może Cię również zainteresować:

Justyna Żyła zdradza, jakie teraz łączą ją relacje z Piotrem! Pogodzili się? "To nie jest takie proste"

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Czy Jan Paweł II i jego nauczanie są dla Ciebie ważne?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje