• dayv

Kasia Markiewicz w ostatnim wywiadzie przed śmiercią: Modliłam się, żeby umrzeć

13
Reakcji
Kasia Markiewicz nie żyje

Dokładnie tydzień temu dotarła do nas smutna informacja, że Kasia Markiewicz, uczestniczka programu "Voice of Poland" przegrała walkę z rakiem. Wokalistka od dwóch lat zmagała się z rakiej szyjki macicy i kiedy dowiedziała się, że wyczerpano już wszystkie metody leczenia, postanowiła spełnić swoje marzenia. Jednym z nich był udział w programie "The Voice" i poddanie się ocenie profesjonalistów . Przypomnijmy: Uczestniczka "The Voice" nie żyje. Przegrała walkę z rakiem

Przed śmiercią wokalistka udzieliła obszernego wywiadu "Gazecie Wyborczej". Opowiedziała w nim o tym jak znosi trudy choroby oraz jak chorobę znoszą jej najbliżsi. Katarzyna zdradziła również, że przerwanie leczenia było tylko i wyłącznie jej decyzją.

To była moja decyzja, że kończymy leczenie.Byłam wtedy po operacji i trzech rodzajach chemii. Żadna nie zadziałała.
Już w Magodencie spróbowaliśmy z kolejną, która miała być ostatnią deską ratunku. Po niej tak źle się czułam, że modliłam się, żeby już umrzeć. Po dwóch wlewach zrobiliśmy badania, mówiłam doktorowi, że będzie źle. Zadzwonił do mnie, kiedy miał wynik, i usłyszałam: "Kaśka, czy ty, kurwa, zawsze musisz mieć rację"
- wspomina


Zobacz: Ostatnie życzenie zmarłej Kasi Markiewicz: W trumnie chcę...

Gwiazda "Voice" miała świadomość tego, że kończąc leczenie odbiera sobie kilka dodatkowych miesięcy życia. Stwierdziła jednak, że woli żyć jak normalny człowiek, a nie spędzać czas w szpitalu.

Można próbować dalej, oszukiwać się, że może jeszcze. Ale po co? Powiedziałam doktorowi, że nie chcę do końca życia latać od szpitala do szpitala, z chemii na chemię. Ta chemia pioruńsko mnie osłabiała.


Stanowczo zaprzecza jednak, ze się poddała. Pogodziła się z losem i z tym, że nadszedł jej czas

Ale skoro wszystkie najnowocześniejsze rodzaje chemii zostały wykorzystane, to czego mam szukać, jak walczyć? Ja się nie poddałam, tylko jestem realistką. Nie mam takiego ciśnienia, żeby za wszelką cenę żyć miesiąc czy dwa dłużej. Każdy ma jakiś swój czas. Mój jest taki. Tylko dobrze by było nie umierać w cierpieniu - dodaje.


Przypominamy, że już na początku kwietnia TVP wyemituje specjalny koncert nagrany przez uczestników i trenerów programu "The Voice". Kasia niestety nie mogła wziąć w nim udziału, jej stan zdrowia jej na to nie pozwolił.

Zobacz: Justyna Steczkowska poruszona śmiercią swojej podopiecznej

 

13
Reakcji

Komentarze (13)

Najnowsze
Najwyżej oceniane

Wpisz proszę treść komentarza

Gość
tak rakowcy umieraja swiadomie. wiem o tym gdyz jestem z zawodu pielegniarka. i tez w mlodym wieku jak uczeszczalam do liceum medyczno pielegniarskiego zmarl moj tatus rowniez w mlodym wieku , co dla niektorych w srednim wieku mial 48lat. rowniez bardzo to przezylam. bo byl lekarzem dbal o innych i bardzo o swoich pacjentow. byl tak jak kasia dla syna i rodziny , najblizszych , przyjaciolom wspaniala, a tatus byl wspanialym tata. i tez wiedzial ze przegrywa z rakiem. dla syna kasi i najblizszym :nigdy nie umiera ten-ta ,ktora na zawsze pozostanie w jego, ich sercach na zawsze. super mama, super syn.
Oceniono 0 razy
Gość
spij spokojnie
Oceniono 0 razy
Gość
[*******]
Oceniono 0 razy
Gość skorpion311
(*)SPOCZYWAJ W SPOKOJU.
Oceniono 0 razy
Marysia
Spoczywaj w pokoju Kasiu:( Będziemy Pamiętać[*]
Oceniono 0 razy
Gość
Wyrazy współczucia dla całej rodziny Kasi :( .Ja wygrałam z tą cholerną chorobą.Przeżyłam śmierć męża,potem operację i całe leczenie.Było ciężko ale miałam i mam dla kogo żyć.Mam swoją kochaną córeczkę i dla niej będe żyć :)
Oceniono 0 razy
Wioletta
[*] Kondolencje dla syna Kasi Markiewicz i całej rodziny:(
Oceniono 0 razy
Gość
śilna kobieta szkoda mi tej kobiety .Moja Mama zmarła na raka majac 40lat. to pszykre moje kondolęcje dla syna Kasi Markiewicz.
Oceniono 0 razy
Gość
Szkoda, że nie żyje. :C
Oceniono 0 razy
Gość
a kiedy pogrzeb. Poszedłbym...
Oceniono 0 razy
Gość
cos okropnego czekac na wlasna smierc... spoczywaj w pokoju :((
Oceniono 0 razy
Gość
Silna kobieta!
Oceniono 0 razy
Gość
:(
Oceniono 0 razy

Look dnia

Najczęściej czytane

Top Video

Top Galerie

Najnowsze porady