Ekshumowano ciało męża Joanny Racewicz! Dramatyczny wpis dziennikarki: "Upiorny przymus, wobec którego byłam bezsilna"

Joanna Racewicz o katastrofie smoleńskiej

 

Ponad osiem lat temu Joanna Racewicz przeżyła ogromną tragedię. Dziennikarka musiała pożegnać swojego męża, który zginął w katastrofie lotnicznej pod Smoleńskiem. Paweł Janeczek był jedną z 96 ofiar tragicznego lotu polskiej delegacji do Katynia. Niestety, ponad osiem lat od katastrofy Joanna Racewicz po raz kolejny musi zmierzyć się z trudnymi chwilami. Dziennikarka była świadkiem ekshumacji zwłok swojego męża. Racewicz zamieściła w sieci poruszający wpis, w którym opisuje swój ból i oburzenie.

 

POLECAMY: "Odbył trening z dorosłości..." Racewicz mocno się wzruszyła, kiedy opowiedziała nam o swoim synku

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

Ekshumowano męża Joanny Racewicz

Ekshumacja zwłok Pawła Janeczka, oficera BOR odbyła się wczoraj, 26 kwietnia. Joanna Racewicz zamieściła w sieci poruszający wpis, w którym nie ukrywa, że nie rozumie decyzji Prokuratury Krajowej, która często wbrew woli rodzin zmarłych w katastrofie smoleńskiej, nakazuje wykonanie ekshumacji. 

Kończy się dzień. 26.04.2018. Najdłuższy w moim życiu. Dzień, który zaczął się o świcie pod brzozą w alei K2. Ci, co wiedzą, to wiedzą. Po ośmiu latach czas zatoczył koło. Trumna wróciła na powierzchnię. Upiorny przymus, wobec którego byłam bezsilna- napisała na Instagramie. Koszmar opowiedzenia o tym Dziecku tak, żeby spróbowało udźwignąć i po to, żeby nie dowiedziało się od kogoś obcego.. Strach w Jego oczach. Nie znajduję słów, żeby opisać to, co się stało. Co się stało w imię decyzji, której okrucieństwa nie rozumiem.

Pod wpisem Joanna Racewicz opublikowała również przejmujące zdjęcie brzozy, z pewnością tej która rośnie obok grobu jej męża. Zobaczcie cały wpis i zdjęcie!

 

Zobacz także: Śmierć w rodzinie – jak poradzić sobie ze stratą i żałobą?

 

Ekshumowano zwłoki męża Joanny Racewicz.

Ekshumowano męża Joanny Racewicz. Dziennikarka zamieściłą poruszający wpis
Fot. Instagram

 

Dziennikarka zamieściła w sieci poruszający wpis.

Joanna Racewicz z synem

Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Waszym zdaniem rodziny ofiar powinny same decydować, czy ekshumować ich bliskich?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady