Jurek Owsiak uderza w TVP: "Jestem zażenowany..." i przedstawia wyniki oglądalności WOŚP

Źródło: x-news/TVN24

Za nami 25.finał WOŚP. W tym roku finał akcji był pokazywany w stacji TVN, ponieważ TVP wycofało się z organizacji imprezy. Jurek Owsiak na specjalnie zorganizowanej konferencji powiedział o tym jak w porównaniu z poprzednim rokiem wypadła akcja. Przy okazji wypowiedział się na temat decyzji TVP o wyłączeniu się z WOŚP-u i o sytuacjach, kiedy dziennikarze TVP specjalnie unikali tematu WOŚP-u. (Zobacz też: Szefowa "Wiadomości" tłumaczy, dlaczego TVP nie mówiło o WOŚP. Internauci oburzeni jej słowami!)

Oglądalność na antenach TVN była dwa razy większa, niż w poprzednich latach. Transmisję "światełka do nieba" oglądało 3 mln 800 tys. widzów (dodatkowo z badań  Nielsen Audience Measurement wynika, że WOŚP w TVN oglądało średnio 1,3 mln widzów.) - poinformował szef WOŚP Jerzy Owsiak. - Szkoda, że tego nie pokazywaliście. Mówię to jako płatnik abonamentu za telewizję - zwrócił się do TVP. - Jestem zażenowany, że Telewizja Polska zrezygnowała z pokazywania tego wydarzenia, bo to wydarzenie obywatelskie - dodał ostro Owsiak.

Owsiak postanowił odpowiedział podczas konferencji Tomaszowi Terlikowskiemu, który twierdził, że WOŚP wspiera… aborcję i eutanazję.

Jeśli ktoś myśli, że kupujemy sprzęt do przeprowadzania aborcji, jest po prostu chory - powiedział Owsiak. - Nawet ci, którzy mają na mnie focha, którzy mnie nie lubią, przyznają, że ten sprzęt jest. Jest oczywiście skończoną głupotą powiedzieć, że kupujemy sprzęt dla aborcji. Nie kupujemy takiego sprzętu. Jeżeli ktoś tak mówi, to po prostu wymaga leczenia, to trzeba się zgłosić na terapię.

Więcej: TVP wymazała serduszko WOŚP z kurtki posła PO: "Żenujące, niskie...". Jest komentarz Kurskiego oraz Owsiaka!

 

A wy wsparliście w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Co sądzicie o decyzji władz TVP o wyłączeniu się z akcji?

 

Zobacz:  Słynna kreacja Dody, w której wręczała tort prezydentowi Dudzie, trafiła na aukcję WOŚP! To będzie hit?

 

Zobacz też: Reporter spytał Andrzeja Dudę czy wspiera WOŚP. Co odpowiedział prezydent?​

 

Jerzy Owsiak ostro o TVP.

Fot. East News

 

Co sądzisz o decyzji TVP o wyłączeniu się z WOŚP?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady