Jakim mężem jest Kamil Stoch? Będziecie zdziwieni! A kim jest jego żona?

Ewa Bilan-Stoch na Gali Mistrzów Sportu
Fot. East News

Kiedy w 2001 roku Adam Małysz wygrał Turniej Czterech Skoczni i ze łzami w oczach powiedział, że w końcu jest z siebie dumny, razem z nim płakały miliony Polaków. 6 stycznia 2018 roku „Orzeł z Wisły” znowu się popłakał pod skocznią w Bischofshofen. Powodem nie było jednak wspomnienie sukcesu sprzed lat, ale spektakularny triumf Kamila Stocha (29), który jako drugi Polak wygrał Turniej Czterech Skoczni.
Kto pomógł mu w tym zwycięstwie?

Bardzo dużo dało mi małżeństwo, bo mogłem popatrzeć na pewne rzeczy z innej perspektywy. Nabrałem trochę dystansu i od tego wszystko się zaczęło. Zacząłem bawić się skokami. I nawet jeśli coś nie wyjdzie, zawsze mam do kogo wracać. Wiem, że ten ktoś będzie mnie kochał niezależnie od tego, czy wygram zawody, czy zajmę ostatnie miejsce - powiedział kilka lat temu o swoim małżeństwie Kamil.

POLECAMY: Żony i dziewczyny skoczków są równie piękne jak Lewandowska i Boruc! Zobacz narciarskie WAGs!

Źródło: Anna Robak, Krzysztof Plona

Kim jest żona Stocha

Ewa Bilan chodziła tak jak on do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i trenowała judo, ale wtedy jeszcze się nie znali. Wpadli na siebie w 2006 roku, podczas zawodów w Planicy, gdzie Bilan, która pracowała jako fotograf, robiła zdjęcia skoczkom.

Ewa powiedziała wtedy o Kamilu, że ma komercyjną twarz, ale ja wiedziałam, że chodzi jej o ten jego zawadiacki uśmiech i że wpadła po uszy” - wspomina jej koleżanka.

Miała rację, cztery lata później Ewa została panią Stoch.

Mimo że Kamil dużo czasu spędza poza domem, jest bardzo zaangażowany w małżeństwo. Codziennie długo rozmawiamy. Jestem szczęściarą, bo on nie tylko sprawdza się świetnie w roli męża, ale jest też moim najlepszym przyjacielem - wyznała Ewa.

 

Kamil Stoch z żoną Ewą.

Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni! Pamiętacie, jak wygląda jego żona? Jest piękna! ZDJĘCIA
Fot. EastNews

Kamil Stoch

Kamil Stoch ze złotym orłem

 

Kamil Stoch

Kamil Stoch na liście najbardziej rozpoznawalnych sportowców
Fot. ONS

czy Kamil Stoch będzie sławniejszy od Adama Małysza?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje