• BoyToy

Kulczyk: Bogactwo nie spada z nieba. Mamy takie same kłopoty jak ubodzy

Grażyna Kulczyk o pieniądzach
Fot. ONS

Grażyna Kulczyk to najbogatsza Polka. Jej majątek szacuje się na kilka miliardów złotych, a ona sama nie osiada na laurach, czyniąc kolejne trafne inwestycje. Wyróżnia się nie tylko stanem konta, ale i stylem - biznesmenka kocha ekstrawagancję. Przypomnijmy: Najbogatsza Polka jak Lady Gaga. Tak Kulczyk wystylizowała się na wernisaż

W najnowszym numerze "Gali" znalazł się obszerny wywiad z Kulczyk, w którym opowiada o swoim zamiłowaniu do sztuki i chęci inwestowania w kulturę. W rozmowie przewija się też wątek negatywnego postrzegania bogactwa i ludzi zamożnych. Kulczyk przyznaje, że zjawiska te nie są odbierane zbyt pozytywnie w naszym kraju, ale coraz częściej potrafimy cieszyć się z sukcesów innych. Wciąż jednak daleko nam do np. społeczeństwa amerykańskiego.
 

Słowo bogactwo w polskich warunkach ma zabarwienie pejoratywne. Brzmi czasami wręcz arogancko. A na przykład w USA posiadanie bogatego sąsiada i przyjaciela daje powody do dumy. Przecież sukces napędza, dążenie do niego jest motorem rozwoju. Bogactwo rzadko spada z nieba - trzeba być w czymś dobrym i bardzo ciężko pracować. Mam wrażenie, że dziś w Polsce ten klimat zmienia się na lepsze - zanika odium podejrzeń. Obserwując sukcesy polskich przedsiębiorstw, start-upów, rodzinnych firm, coraz częściej potrafimy się nimi cieszyć - twierdzi Kulczyk.


Miliarderka wcale jednak nie uważa, że bycie uboższym oznacza mniej stresów. Jej zdaniem zarówno bogaci, jak i biedni, mają podobne problemy dnia codziennego.


Czy ludzie ubodzy mają mniejsze stresy? Wszyscy mamy takie same kłopoty dnia codziennego: rodzinne, zdrowotne... To banał, ale pieniądze same w sobie nie dają szczęścia. Na pewno dają wolność. I poczucie bezpieczeństwa - oczywiście, że lepiej gdy są, niż gdy ich nie ma. Ale bycie na przykład przedsiębiorcą jest niezwykle trudne. Czy ceną bogactwa jest... strach? Nie, to złe słowo. Jest raczej obawa o to, czy pewne zamierzenia się udadzą - wyznaje w "Gali".


Zgadzacie się z jej spojrzeniem na pieniądze?

Zobacz: "Jeśli my, Polacy, nie pozwolimy sobie na luksus to..."

Grażyna Kulczyk na wernisażu:

Może Cię również zainteresować:

Joanna Przetakiewicz znalazła ideał faceta? „Potrafi nosić kobietę na rękach, obsypywać balonami, różami…”

Źródło: Anna Robak, Gary Muvaut

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje