Ewa Minge w poruszającym wywiadzie o walce z chorobą: "Przerażało mnie, że gdy umrę, to synowie trafią do ojca"

Ewa Minge w niebieskiej koszuli

Ewa Minge opowiedziała o walce z  ciężką chorobą. W najnowszym wydaniu magazynu "Party" ( od jutra w kioskach) ukaże się wywiad Karoliny Malinowskiej z projektantką, w którym opowiada ona między innymi o swoich traumatycznych przeżyciach z przeszłości. Jednym z nich była walka z poważną chorobą - białaczką. Ewa Minge przyznała, że było strasznie ciężko, a szczególnie martwiła się o swoich dwóch synów:

Nie spałam, tylko zastanawiałam się, co zrobić, zanim wydarzy się najgorsze. Wiesz, że dzieci muszą dowiedzieć się na końcu, że muszę pracować, aby zabezpieczyć się finansowo. Najbardziej przerażało mnie wtedy to, że gdy umrę, to moi synowie trafią do punktu wyjścia, czyli do swojego ojca.


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Małgorzata Rozenek miała wobec Ewy Minge wielki dług. W jaki sposób go spłaca? ZOBACZ

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

Ewa Minge o walce z białaczką

Projektantka wyznała w rozmowie z Karoliną Malinowską, że dużo wsparcia dali jej pracownicy jej firmy. To dzięki nim w spokoju mogła zająć się leczeniem i zostawić działalność pod ich skrzydłami:

Wtedy odkryłam, że najskuteczniejszą bronią w tej walce są ludzie. Okazało się, że w mojej firmie mam najlepszych przyjaciół na świecie, że mogę się spokojnie leczyć, bo firma będzie w tym czasie w dobrych rękach. Wyjeżdżam więc na miesiąc, a kiedy wracam, wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. To było dla mnie bardzo ważne, bo dawało choć minimalny spokój.

Ewa Minge bardzo martwiła się o to, co stanie się z jej synami, gdyby jej zabrakło. Wówczas liczyła na swoją najbliższą przyjaciółkę, którą poprosiła o to, aby zaopiekowała się nimi najlepiej jak potrafi:

Dla mnie wtedy nie było najistotniejsze, czy będę żyła czy nie. Jako matka myślałam tak – czy poświęcić te pieniądze na leczenie, choć nie ma stuprocentowej gwarancji, że się uda, czy zostawić je dzieciom. Bo jeżeli się nie uda, to dzieci zostaną z niczym. Kiedy jesteś matką, dzwonisz do swojej przyjaciółki w środku nocy i pytasz, czy ona zaopiekuje się twoimi dziećmi, kiedy cię zabraknie.

Dzisiaj Ewa Minge chętnie opowiada o tym, jak walczyła o swoje zdrowie. Projektantka założyła też fundację Black Butterflies, której celem jest terapia sztuką.

 

Zobacz: Ewa Minge poroniła! Po latach opowiedziała o tragedii w swojej książce

Zobacz także: objawy białaczki

Ewa Minge opowiedziała o walce z białaczką

Ewa Minge na urodzinach Dzień Dobry TVN
Fot. ONS

Projektantka opowiedziała o tym w poruszającym wywiadzie Karoliny Malinowskiej

Karolina Malinowska w niebieskim płaszczu w pepitkę, czarnej sukience i butach
Fot. ons.pl

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady